محمدخانی: پرسپولیس لایق قهرمانی در آسیا بود

تهران- ایرنا- پیشکسوت باشگاه پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در بازی با اولسان روی اشتباهات خودش دو گل دریافت کرد و دستش از کسب جام کوتاه ماند. به خاطر اینکه پرسپولیسی هستم و روی این تیم تعصب دارم حرف نمی‌زنم اما قرمزپوشان عملکرد بهتری داشته و حیف که قهرمانی از دست رفت.

«ناصر محمدخانی» سال‌ها پیش در ترکیب پرسپولیس مهاجمی مهار نشدنی بود و با حرکات منحصر به فردش هواداران تیمش را به وجد می‌آورد.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا درباره نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا صحبت کرد و گفت: پرسپولیس شایستگی و لیاقت قهرمانی در آسیا را داشت اما مقابل ‌اولسان دست به خودزنی زد تا دستش از رسیدن به جام کوتاه‌ شود.

پرسپولیس در یک قدمی قهرمانی در آسیا بود، دلیل از دست رفتن جام چه بود؟

واقعا حیف شد، نمی‌دانم چه باید بگویم‌؟ در تمام این سال‌ها این قدر حرص و جوش نخورده بودم، اشتباهات بازیکنان‌ پرسپولیس باعث شد قهرمانی به راحتی از دست برود.

و دو پنالتی که با استفاده از کمک داور ویدیویی گرفته شد؟

پنالتی اول که احمد نورالهی مرتکب شد در شرایط مسابقه بود و تا حدودی جای توجیه دارد اما این پرسش مطرح است که مهدی شیری چرا و با چه تفکری بی احتیاطی انجام داد و در محوطه جریمه دستش را باز کرد. بازیکنی که در پرسپولیس بازی می‌کند و در فینال لیگ قهرمانان آسیا به میدان می‌رود حق این را ندارد چنین بی احتیاطی بزرگی انجام دهد. هر چه فکر می‌کنم متوجه این رفتار بچه‌گانه نمی‌شوم. توپ از ۴۰ متری ارسال شده است و از سر بازیکن عبور کرده است و آن وقت دستانش را باز می‌کند تا داور پنالتی بگیرد.

شما مهدی سری را مقصر اصلی باخت پرسپولیس می‌دانید؟

نمی‌خوام بگویم مهدی شیری تنها عامل باخت پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا بود اما اگر آن اشتباه را انجام نمی‌داد به طور حتم ورق بازی بر می‌گشت و اتفاقات دیگری رقم می‌خورد. در آن لحظه و پس از این پنالتی شیرازه تیم از هم پاشید و باعث شد بازیکنان از نظر روحی روانی دچار افت شوند. شیری برای پرسپولیس زحمت کشیده است اما حیف که حرفه‌ای رفتار نکرد.

اولسان شایسته پیروزی در این جدال بود؟

آنها با شایستگی به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده بودند اما با جرات می‌توانم بگویم آن تیمی نبود که ازش غول ساخته بودند. اگر به موقعیت‌های این تیم در طول ۹۰ دقیقه بازی با پرسپولیس نگاه بیندازید متوجه خواهید شد آنها شانس چندانی برای بازکردن دروازه پرسپولیس نداشتند. اولسان به جز دو پنالتی که به دست آورد چه موقعیت گلی داشت؟ آنها فقط توانستند از روی نقطه پنالتی به گل برسند و من چیز خاصی از آنها ندیدم. متاسفانه...

متاسفانه چی؟

پرسپولیس در بازی با اولسان خودزنی کرد و روی اشتباهات خود دو گل دریافت کرد و دستش از کسب جام کوتاه ماند. به خاطر اینکه پرسپولیسی هستم و روی این تیم تعصب دارم حرف نمی‌زنم اما قرمزپوشان سرتر بودند و مفت قهرمانی را از دست دادند. در این فصل به راحتی می‌شد به حسرت قهرمان نشدن پرسپولیس در آسیا پایان داد اما نشد که نشد. با تمام این مسائل یک حرفی دارم.

چه حرفی؟

این نایب قهرمانی چیزی از ارزش‌های پرسپولیس کم نمی‌کند. این دوم شدن به اندازه یک قهرمانی برای قرمزپوشان ارزش و اعتبار دارد. آنها با تمام مشکلاتی و کمبودهایی که داشتند به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیدند و در بازی با اولسان نتوانستند از وجود چند بازیکن با ارزش خود استفاده کنند و اگر به طور حتم وحید امیری یا عیسی آل‌کثیر در زمین حضور داشتند ورق بر می‌گشت. باید به مربیان و بازیکنان پرسپولیس خسته نباشید گفت و آنها را آماده کرد تا در لیگ برتر ایران به کار خود ادامه دهند. آنها این شایستگی را دارند برای پنجمین فصل پیاپی جام را به دست آورند.

ترکیبی که یحیی گل‌محمدی برای فینال انتخاب کرد، مناسب بود؟

به هر حال او سرمربی پرسپولیس است، مربی شغلی سلیقه‌ایی است و نفرات تیمش را بر اساس آمادگی‌شان در تمرینات انتخاب می‌کند. با توجه به اینکه در تمرینات حضور نداشتیم و از شرایط تیم اطلاعی نداریم باید به سلیقه گل‌محمدی احترام بگذاریم. همواره وقتی بازی تمام می‌شود منتقدان از ترکیب تیم ایراد می‌گیرند و این برای همه مربیان وجود دارد.

شاید او می‌توانست تعویض‌هایش را زودتر و بهتر انجام دهد.

در آن دقایقی که منظور شماست پرسپولیس حریف را تحت فشار قرار داده بود و گل ‌محمدی بر این باور بود نفراتی که در زمین حضور دارند کار خود را به خوبی انجام می‌دهند.برای همین نمی‌خواست در روند بازی وقفه‌ای ایجاد کند.دلیل اینکه پرسپولیس باخت قدرت و اولسان و یا اشتباهات کادر فنی نبود. فوتبال روی بدش را به پرسپولیس نشان داد.

این تیم می‌تواند از نظر روحی خود را بازیابی کند.

به طور حتم تا چند روز این باخت در روند پرسپولیس تاثیر منفی خواهد گذاشت اما وظیفه مربیان این است که با بازیکنان صحبت کرده و آنها از شوک این اتفاق در بیاورند. آنها تلاش خود را انجام دادند و شایسته تقدیر هستند. پرسپولیس بادی خودش را برای لیگ برتر آماده کند. این تیم با همین نفرات شایستگی تصاحب جام را دارد. اگر اتفاق خاصی زخ ندهد در لیگ بیستم پرسپولیس مدعی اول و جدی قهرمانی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

سرخط اخبار ورزش