معاون استاندار ایلام: چوار ظرفیت‌های فراوانی در حوزه صنعت دارد

ایلام - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام با بیان اینکه شهرستان تازه تاسیس چوار ظرفیت های بسیار بزرگی در حوزه صنعت دارد، گفت: به زودی این شهرستان حرف های زیادی در حوزه های مختلف به ویژه در بخش صنعت خواهد داشت و همه باید برای بالفعل شدن این ظرفیت ها کمک کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، محمد نوذری شامگاه شنبه در آیین معارفه اولین فرماندار شهرستان تازه تاسیس چوار اظهار داشت: با توجه به صنعتی بودن منطقه یکی از موضوعات مهم بحث تعدیل نیرو است که باید با تشکیل منظم کمسیون های کارگری تلاش شود که این موضوع به حداقل برسد.

وی راه توسعه چوار را در گرو مشارکت و همراهی مردم در کمک به فرماندار شهرستان عنوان کرد و افزود: یکی از ظرفیت های مهم منطقه بحث مرز و مسائل مربوط به آن است و در این زمینه بازارچه هلاله شمالی که از مطالبات مهم استان است با پیگیری های استاندار ایلام در شورای ساماندهی مبادلات مرزی مصوب شده و برای تصویب به دولت رفته است.

نوذری به شرایط کرونایی استان اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از ماموریت های مهم فرماندار چوار مدیریت مطلوب بحث کرونا و اجرای دستورالعمل ها و پروتکل‌های بهداشتی در راستای کنترل شرایط است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام ادامه داد: استقرار ادارات، کار مهم دیگر فرماندار شهرستان بوده که لازم است مردم و اعضای شورای شهر نیز در این راستا همکاری لازم را داشته باشند.

نوذری یکی از وظایف مهم فرماندار را فراهم کردن زمینه مشارکت و همراهی مردم در امور مختلف عنوان کرد و افزود: راهبرد اصلی توسعه ای منطقه باید بر مشارکت بیشتر مردم در راستای ارتقای توسعه منافع عمومی تنظیم شود.

وی با بیان اینکه هیچ خدمتی ارزشمندتر از خدمت به خلق خدا نیست، گفت: اخلاق و رفتار خوش با مردم باعث مشارکت بیشتر آنها در امور پیش رو خواهد شد و این رویکرد باید در دستور کار باشد.

نوذری تصریح کرد: لازم می دانم از همه دلسوزان که به شکل مختلف در بحث شهرستان شدن چوار تلاش داشته اند، تشکر کنم و از همه دعوت نمایم برای توسعه و آبادانی منطقه در مسیر وحدت و همدلی حرکت کنند.

در این آیین فهد کمالوند بعنوان اولین سرپرست فرمانداری شهرستان تازه تاسیس چوار معرفی شد.

فهد کمالوندی سابقه ریاست و دبیری ستاد مبارزه با مواد مخدر استانداری، مدیرکل انتظامی استانداری و مدیرکل پدافند غیرعامل را در کارنامه خود دارد.

طرح ارتقا و تبدیل بخش چوار استان ایلام به شهرستان به تازگی در کمیسیون سیاسی، دفاعی هیات دولت تصویب شد.

بخش چوار با یک هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع وسعت، دارای ۴۷ روستای دارای جمعیت و ۴۶ کیلومتر مرز مشترک با عراق است و طبق آخرین سرشماری‌ها ۲۸ هزار نفر ساکن و شناور ساکن این بخش هستند.

شهرستان تازه تاسیس چوار در فاصله ۱۵ کیلومتری شهرستان ایلام قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha