تخصیص ۲ میلیارد تومان برای برف‌کوب پیست اسکی الیگودرز

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان لرستان گفت: ۲ میلیارد تومان برای خرید برف‌کوب پیست اسکی الیگودرز تخصیص یافته است و مرحله اول طرح دهه فجر امسال بهره‌برداری می‌شود.

حشمت‌الله امان‌اللهی روز یکشنبه با اعلام این مطلب افزود: باتوجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی اماکن ورزشی، اقدامات لازم برای فعال کردن طرح های ورزشی راکد و نیمه فعال شهرستان ها در دستورکار قرار گرفت.

وی اظهار داشت: با پیگیری های صورت گرفته، پیمانکار طرح فعال و قرار است با تکمیل پیست، آسفالت جاده دسترسی، ایجاد پارکینگ و برقراری شبکه برق مجموعه، فاز اول پیست اسکی الیگودرز بهمن ماه به بهره برداری رسد.

وی اجرای فاز دوم پیست و تکمیل نهایی آن را از دیگر برنامه های اداره کل ورزش و جوانان لرستان عنوان کرد و گفت: حدود ۲ میلیارد تومان جهت خرید برف‌کوب این مجموعه تخصیص یافته است و با تامین و تخصیص اعتبار، مدرسه آموزش، امکانات رفاهی، آشیانه برف‌کوب، باند فرود بالگرد و امکانات امدادی در قالب فاز دوم ایجاد می شود.

امان اللهی اضافه کرد:همچنین بهره‌برداری از فاز اول ورزشگاه پنج هزار نفری بروجرد و دورود و چندین چمن ورزشی روستاها از جمله اقدامات در دست انجام است.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان با اشاره به اینکه پس از ۱۵ سال مشکلات آبرسانی دهکده المپیک خرم آباد برطرف شد افزود: عملیات اجرایی احداث سایت استقبال از ورزشکاران نیز با همکاری شهرداری خرم آباد آغاز شده است.

امان اللهی ادامه داد: بیش از ۳۰ خانه ورزش روستایی در لرستان تجهیز شد و اماکن ورزشی حاشیه شهرستان‌های خرم‌آباد و کوهدشت پس از تجهیز در اختیار ورزشکاران قرار گرفت.

 بنابر اعلام مسوولان پنج میلیارد تومان برای اجرای پیست اسکی الیگودرز تخصیص یافته که تاکنون بیش از ۳ میلیارد تومان هزینه شده است و این مجموعه پس از بهره برداری کامل، قابلیت برگزاری مسابقات بین المللی را دارد.

الیگودرز در شرق لرستان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha