تظاهرات برای برکناری نتانیاهو در سرزمین های اشغالی ادامه دارد

تهران- ایرنا- فلسطین اشغالی شنبه شب طبق روال هفته‌های گذشته شاهد تظاهرات علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بود و معترضان خواستار کناره‌گیری وی از قدرت شدند.

به گزارش ایرنا، رسانه‌های فلسطینی به نقل از منابع اسرائیلی گزارش دادند که هزاران تن از ساکنان سزرمین‌های اشغالی در قدس، تل آویو و برخی مناطق دیگر علیه نتانیاهو تظاهرات کردند.

این تظاهرات بیست وششمین راهپیمایی اعتراضی ساکنان سرزمین‌های اشغالی علیه نتانیاهو و در اعتراض به ناکارآمدی دولت وی بویژه درباره شیوه مدیریت مبارزه با کرونا و پرونده‌های متعدد فساد وی انجام می‌شود.

قرار است تجمع دیگری نیز در برابر محل اقامت «بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و رهبر حزب آبی و سفید به عنوان رقیب انتخاباتی نتانیاهو برگزار شود.

معترضان روز پنجشنبه نیز با سردادن شعارهایی با هرگونه سازش و انعطاف از سوی گانتس نسبت به ادامه نخست وزیری نتانیاهو مخالفت کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع کنندگان از گانتس خواستند تا در صورت عدم پذیرش نتانیاهو برای کناره‌گیری از قدرت، به برگزاری انتخابات پارلمانی متوسل شود.

معترضان همچنین بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی را به فساد متهم کردند که صلاحیت ادامه نخست‌وزیری را ندارد.

پیش تر برخی منابع گزارش داده بودند که گانتس موافقت اولیه خود را با تمدید دوره نخست‌وزیری نتانیاهو اعلام کرده است. گانتس نوامبر ۲۰۲۱ نخست وزیر بعدی رژیم صهیونیستی خواهد بود.

نمایندگان پارلمان رژیم صهیونیستی پیش تر با اکثریت آرا به کلیات طرح انحلال خود رای دادند؛ اما تحرکاتی برای جلوگیری از انحلال پارلمان از سوی برخی احزاب در جریان است.

طبق قانون رژیم صهیونیستی درصورت انحلال پارلمان، انتخاب زودهنگام پارلمان طی ۹۰ روز برگزار می شود.

درصورت انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات، به احتمال زیاد انتخابات در مارس ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد.

اختلاف اصلی حزب آبی - سفید و لیکود به عنوان احزابی که بیشترین شمار نمایندگان در کابینه ائتلافی را دارند، تصویب بودجه است، حزب تحت رهبری نتانیاهو بر این باور است که بودجه باید یکسال تصویب شود، اما حزب تحت رهبری گانتس بر این باور است که لایحه بودجه می بایست ۲ ساله و مطابق با توافق کابینه انجام گیرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha