مازندران دبیرخانه کشوری باشگاه طبیعت یاران شد

ساری - ایرنا - معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران از انتخاب این استان به عنوان دبیرخانه کشوری باشگاه طبیعت یاران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران ، محمد شعبانی گفت که میزبانی باشگاه طبیعت یاران به مازندران از میان ۲۲ باشگاه فرهنگی در کانون‌های فرهنگی هنری کشور صورت گرفته است.

وی علت انتخاب مازندران به عنوان دبیرخانه این باشگاه را هم برخورداری از طبیعت غنی و سرشار از گونه های جانوری و گیاهی مختلف و ارتباط نزدیک مازندرانی ها با طبیعت و حیوانات و شناخت کافی ساکنان این استان از طبیعت برشمرد.

شعبانی گفت که دبیرخانه این باشگاه در اداره آموزش و پرورش ناحیه ۲ ساری مستقر شده که با همکاری اداره آموزش و پرورش ناحیه ۱ ساری فعالیت خواهد کرد.

وی هدف باشگاه طبیعت یاران را فرهنگ سازی در میان دانش‌آموزان و تاثیرگذاری از این طریق بر اصلاح رفتارهای نادرست رایج در جامعه نسبت به طبیعت برشمرد.

شعبانی گفت : باشگاه طبیعت یاران در محورهای حفظ محیط زیست، حفظ و جلوگیری از انقراض گونه های جانوری و گیاهی بومی مناطق، حفظ محیط زیست به کمک فرایند بازیافت و ایجاد فضای آموزشی برای دانش‌آموزان کل کشور برای دستبابی به علم کافی در حوزه های طبیعت فعالیت خواهد کرد.

وی با اعلام این که در حال حاضر در شبکه شاد باشگاه طبیعت یاران ایجاد شده که بیش یکهزار و ۱۰۰ عضو شامل تمامی روسای کانون های سراسر کشور دارد ، افزود : محورهای اصلی  این باشگاه در دو بخش " ارائه محتواهای آموزشی در قالب شیوه ها، فیلم، مستند و مقاله های آموزشی " و " برگزاری جشنواره های دانش‌آموزی " است.

شعبانی گفت که جشنواره های مختلفی در این باشگاه در حال برنامه ریزی است و وعده داد که در آینده نزدیک نحوه برگزاری آن اطلاع رسانی خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha