۲۹ آذر ۱۳۹۹، ۱۸:۰۳
کد خبرنگار: 1101
کد خبر: 84154040
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بازی‌های جهانی ساحلی به ۲۰۲۳ موکول شد

۲۹ آذر ۱۳۹۹، ۱۸:۰۳
کد خبر: 84154040
بازی‌های جهانی ساحلی به ۲۰۲۳ موکول شد

تهران- ایرنا- انجمن کمیته های ملی المپیک موسوم به انوک اعلام کرد: دومین دوره بازی‌های جهانی ساحلی که بدلیل پاندمی کووید۱۹ به تعویق افتاده بود، در سال ۲۰۲۳ برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، این تصمیم شورای اجرایی انوک با هدف کاهش فشار بر کمیته‌های المپیک کشورها همزمان با بحران کرونا بوده است. 

انجمن کمیته‌های ملی المپیک پیشتر از کشورهای عضو خواسته بود که تقاضای میزبانی خود را از تاریخ فوریه ۲۰۲۰برای بازی‌های جهانی ساحلی ۲۰۲۱ و ۲۰۲۳ اعلام کنند که این تصمیم بدلیل شیوع کرونا نیز به تعویق افتاد. 

بر اساس اعلام گانیلا لیندبرگ، دبیرکل آنوک، درخواست کشورها برای میزبانی بازی‌های جهانی ساحلی پس از برگزاری بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو در تابستان سال آینده بررسی خواهد شد. 

انوک از کمیته‌های ملی المپیک کشورهای مختلف خواست تا علاقه‌مندی خود را برای میزبانی اعلام کنند. 

نخستین دوره این بازی‌ها به میزبانی دوحه با حضور بیش از ۱۲۰۰ ورزشکار از ۹۷ کشور جهان در ۲۰۱۹ برگزار شد که در سال ۲۰۱۵ این میزبانی به سن‌دیه گو  واگذار شده بود اما با عقب نشینی این شهر از برگزاری مسابقات و با تصمیم فوری شورای اجرایی آنوک این رویداد به قطر سپرده شد.

در نخستین دوره بازی‌ها کاروان ورزشی ایران با ۱۷ ورزشکار در چهار رشته فوتبال، کاراته، کشتی و سنگ نوردی اعزام شده بود که ۱۲ ورزشکار تیم فوتبال ساحلی را تشکیل می‌دادند و فوتبال ساحلی کشورمان با پیروزی برابر ایتالیا مقام سوم بازی‌های جهانی ورزش‌های ساحلی قطر را از آن خود کرده بود.

ایران در این رویداد با  در مجموع با کسب سه مدال طلا، نقره و برنز به کار خود پایان داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha