فرماندار: تفت از ظرفیت خوبی برای ترویج فرهنگ قرآنی برخوردار است

یزد-ایرنا- فرماندار تفت گفت: این شهرستان ظرفیت خوبی برای ترویج و ارتقاء فرهنگ قرآنی دارد؛ از رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی تفت انتظار می رود با برنامه ریزی در این زمینه گام بردارد.

به گزارش ایرنا، علیرضا نوکار روز شنبه در آیین تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید اداره تبلیغات اسلامی تفت افزود: شهرستان به واسطه نزدیکی به مرکز استان دست خوش برخی از خرده فرهنگ ها شده که لازم است تبلیغات اسلامی شهرستان این مسائل را مدیریت کند.

وی ضمن تشکر از همکاری این اداره در دوره کرونا، ادامه داد: تعداد زیادی از طلاب تفتی در مدارس علمیه در استان قم  تحصیل می کنند که باید زمینه استفاده از ظرفیت آنها در شهرستان فراهم شود.

فرماندار تفت با بیان اینکه تفت حسینیه استان یزد محسوب می شود، تصریح کرد: اکثر هیئت های مذهبی شهرستان در راستای ارتقاء فرهنگ دینی گام برمی دارند ولی برخی انگشت شمار هستند که در جهت اهداف پلید دشمنان فعالیت می کنند که نیازمند برنامه ریزی جهت نا امیدی دشمنان است.

نوکار با اشاره به اهمیت نقش مدارس صدرا، ابراز امیدواری کرد تا با پیگیری های رئیس جدید تبلیغات اسلامی شهرستان شاهد افتتاح و بهره برداری مدرسه صدرا در شهرستان تفت باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان هم در این نشست گفت: گستردگی شهرستان تفت، وجود تفرجگاه های مختلف و وجود فرقه هایی که به تدین مردم این منطقه چشم دوخته و در صدد نفوذ به بدنه هیئات و مساجد هستند نیازمند تلاش مضاعف اداره تبلیغات اسلامی شهرستان است.

حجت الاسلام علیرضا نجیمی افزود: اصل کار تبلیغات اسلامی تقویت مجموعه های مردمی است و خود را درگیر برخی از حاشیه های سیاسی نخواهیم کرد.

وی اصلی ترین رسالت رئیس جدید تبلیغات اسلامی شهرستان تفت را حذف واژه امام جماعت از مساجد و جایگزین کردن امام محله عنوان کرد و اظهار داشت: اگر امام جماعت مسجد به امام محله تبدیل شود مشکلات زیادی از دوش مسئولان مختلف اجرایی و قضایی برداشته می شود.

تعامل سازنده با دستگاه ها و مردم، جذب نوجوانان و جوانان، شناسایی طلاب شهرستان و استفاده از ظرفیت آنها، بازدید از مساجد و کانون های قرآنی، شناسایی مبلغان در فضای مجازی، توجه به مداحان و قاریان و تریبت نسل جدید مداح و قاری و ارتباط پیوسته با روحانیون مهمترین محور فعالیت های اداره تبلیغات اسلامی است که از سوی مدیرکل این سازمان در استان ذکر شد.

رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی شهرستان هم گفت:به فرموده امام راحل (ره) تبلیغات اسلامی در رأس امور است و بنا بر توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر روحیه تحول خواهی و ورود به عرصه های جدید این موضوع را دنبال خواهم کرد.

حجت الاسلام محسن پاک طینت ورود به عرصه تحول خواهی را نیازمند وجود هیئت اندیشه ورز فرهنگی خواند و افزود: به زودی هیئت اندیشه ورزی در شهرستان تشکیل خواهد شد که البته برای پیشبرد اهداف فرهنگی باید آستانه صبر و تحمل را بالا برد.

وی خواستار حمایت فکری و سازمانی از اداره تبلیغات اسلامی شد و گفت: باید اجازه ورود به عرصه تحول خواهی داده شود تا از ظرفیت جوانان در همه عرصه ها استفاده شود.

در این نشست از زحمات حجت الاسلام مجید جعفرپور رئیس سابق اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تفت قدردانی و حجت الاسلام محسن پاک طینت به عنوان رئیس جدید این اداره معرفی شد.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری تفت در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها