برگزاری جشنواره مجازی کودک و نوجوان و دیگر اخبار کوتاه خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- معاون امور هنری، سینمایی، سمعی و بصری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: جشنواره مجازی نمایش کودک و نوجوان استان با عنوان "دستالوگ" برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، ابوالحسن حیدری روز شنبه اظهار داشت: این جشنواره طراحی و اجرای حرکات نمایشی خلاقانه با دست و انگشتان کودک و نوجوان است به گونه ای که دست ها، بازیگران اصلی نمایش هستند که حرکت کرده و در قاب دوربین دیده می شوند اما چهره و بدن بازیگر دیده نمی‌شود.

وی موضوع جشنواره را آزاد دانست و گفت: پرداختن به آیین ها و آداب مراسم شب چله و ایجاد نشاط در قالب آثار خلاقانه در اولویت انتخاب خواهد بود.

حیدری، آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره را پنجم دیماه عنوان و اظهار کرد: شرکت کنندگان باید فایل ویدئویی از نمایش های خود را در زمان کمتر از سه دقیقه ضبط کرده و به شماره واتساپ ۰۹۳۵۵۸۴۰۱۹۲ ارسال کنند.

معاون امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: کودکان و نوجوانان گروه پنج تا ۱۹ سال می توانند در این جشنواره شرکت کنند و در زمان داوری آثار نیز به همراه هیات داوران، پنج نفر از کودکان و نوجوانان به بازدید آثار پرداخته و حق رای خواهند داشت.

وی افزود: به نفرات برگزیده جشنواره لوح تقدیر، تندیس و هدایایی اهدا خواهد شد.

گفتنی است؛ این جشنواره توسط موسسه فرهنگی و هنری پژواک بجنورد و مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی برگزار می‌شود.

دستگیری قاچاقچی زن در شیروان 

 فرمانده انتظامی شیروان گفت: یک قاچاقچی زن در این شهرستان دستگیر و ۲ کیلو و ۴۰۰ گرم مواد مخدر سنتی از وی کشف شد.

 سرهنگ مسعود وحیدی اظهار داشت: این فرد در منزل شخصی اش اقدام به نگهداری و توزیع مواد مخدر می کرد که ماموران پس از بازرسی منزل وی ۱۹ بسته تریاک به وزن ذکر شده را به دست آورده و وی را دستگیر کردند.

دستگیری سه شکارچی متخلف قبل از شکار در قرخود

رییس اداره حفاظت محیط زیست  مانه و سملقان گفت: محیط بانان منطقه حفاظت شده قرخود این شهرستان سه شکارچی را قبل از اقدام به شکار غیرمجاز در این منطقه دستگیر کردند.
محمد موسوی افزود: از متخلفان یک قبضه سلاح شکاری مسلح شده، چراغ قوه و تعدادی تور و فشنگ کشف و ضبط شد.

وی خاطرنشان کرد: متخلفان به جرم شروع به شکار حیوانات وحشی در منطقه حفاظت شده مطابق با قانون شکار و صید به مراجع قضایی معرفی شدند.   

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =