یکهزار واحد واکسن آنفلوآنزا در کمپ‌های ترک اعتیاد شهرستان ری توزیع شد

شهرری ـ ایرنا ـ مدیر بهزیستی شهرستان ری با اشاره به آسیب پذیر بودن معتادان در مقابل ویروس آنفلوآنزا و کرونا، گفت: یکهزار واحد واکسن آنفلوآنزا در کمپ‌های ترک اعتیاد این شهرستان توزیع شد

محمدرضا خدابخشی روزشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: پیش از این نیز سه هزار و ۲۰۰ واحد واکسن در میان مراکز نگهداری سالمندان و مددجویان بهزیستی شهرستان ری توزیع شده بود.

وی با اشاره به اینکه ۳۴ مرکز ترک اعتیاد در شهرستان ری وجود دارد، افزود: اداره بهزیستی براساس اولویت و نیاز مراکز زیرنظر خود اعم از آسایشگاه های معلولان و کمپ های ترک اعتیاد، واکسن آنفلوانزا به این مراکز اختصاص می دهد.

این مسئول در خصوص نظارت بر کمپ های ترک اعتیاد خاطرنشان کرد: کارشناسان اداره بهزیستی به صورت مستمر نحوه رعایت دستورالعمل های بهداشتی در کمپ های ترک اعتیاد را زیر نظر دارند و با هرگونه تخلف برخورد می کنند.

خدابخشی یادآور شد: حفظ جان مددجویان مراکز تحت پوشش بهزیستی و معتادان کمپ های ترک اعتیاد جزو خط قرمزهای اداره بهزیستی شهرستان ری است برهمین اساس با هرگونه تخلف در این حوزه به شدت برخورد می شود.

وی با بیان اینکه اولین نوبت واکسن آنفلوآنزا طی مهرماه سال جاری در میان مددجویان آسایشگاه خیریه کهریزک توزیع شد، گفت: تاکنون سه هزار و ۲۰۰ واکسن به آسایشگاه خیریه کهریزک، سرای احسان، آوای رضوان و موسسه خیریه فرزندان من توزیع شده است.

به گزارش ایرنا، هم اکنون ۱۳ هزار و ۲۰۰ نفر تحت پوشش حوزه توانبخشی  بهزیستی شهرستان ری هستند و از خدمات این نهاد استفاده می کنند.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =