افزایش کیفیت با رقابتی شدن صنعت خودرو

تهران - ایرنا- وزیر صنعت گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت، با اقداماتی از جمله تامین ارزی و مالی، بسته بسیار خوبی در دو ماه گذشته تهیه کرده تا با کمک بانک مرکزی و رقابتی کردن فضای صنعت خودرو شاهد افزایش کمیت و کیفیت خودروهای تولیدی باشیم.

به گزارش روز شنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «علیرضا رزم حسینی» امروز (شنبه) در بازدید از گروه خودروسازی سایپا با اشاره به سهم ۴۰ درصدی سایپا از تولید خودروی کشور، بیان کرد: با شکستن انحصار تولید خودرو و ایجاد بازار رقابتی، خودروسازان دولتی نیز به سمت افزایش تولید و تولید خودروهای با کیفیت حرکت خواهند کرد.

رزم‌حسینی پس از بازدید از گروه خودروسازی سایپا در گفتگو با خبرنگاران، با بیان این مطلب، افزود: به تدریج با ایجاد ثبات در نرخ ارز، ثبات در بازار خودرویی نیز به وجود خواهد آمد و وضعیت خودروسازان نیز بهتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه خودروسازی سایپا خودروی شاهین را نیز به بازار عرضه خواهد کرد، ادامه داد: این گروه خودروسازی نسبت به رفع تعهدات خود نیز در حال اقدام می باشد و تا پایان سال افزایش قابل توجهی در تولید خود خواهد داشت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: با رقابتی کردن تولید خودرو، خودروسازان دولتی نیز به سمت افزایش تولید و تولید خودروهای با کیفیت و قیمت مناسب حرکت خواهند کرد.

رزم حسینی با اشاره به سهم ۴۰ درصدی سایپا از تولید خودرو کشور گفت: با شکستن انحصار و ورود خودروسازان بخش خصوصی و ایجاد بازار رقابتی، سایپا نیز تلاش می کند که سهم خود را در بازار حفظ و ارتقا بخشد.

به گزارش ایرنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز شنبه در بازدید از مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا، در جریان روند تولید در این گروه صنعتی قرار گرفت.
رزم حسینی همچنین از سالن‌های بدنه سازی و مونتاژ خودروی شاهین در این گروه خودرویی بازدید به عمل آورد. مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا اولین مرکز دانش بنیان طراحی خودرو می باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =