۲۹ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۱
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84153771
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۵ گلخانه در خلخال راه‌اندازی می‌شود

اردبیل _ ایرنا _ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: با راه‌اندازی ۹۵ واحد گلخانه‌ای تولید محصولات کشاورزی در خلخال تحول بزرگی در بحث تولیدات کشاورزی منطقه ایجاد می‌شود.

خلیل نیکشاد روز شنبه در بازدید از نخستین واحد گلخانه‌ای توت فرنگی خلخال به خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر از مجموع ۹۵ گلخانه در حال احداث در این شهرستان ۲۲ واحد گلخانه‌ای تولید محصولات کشاورزی از جمله تولید گل رز هلندی ، صیفی‌جات و توت فرنگی به مرحله بهره‌برداری و تولید رسیده و ۷۵ واحد جدید نیز در حال راه‌اندازی و زمینه‌سازی برای تولید انبوه محصولات کشاورزی با استفاده از شیوه‌های نوین با هدف استفاده تمام فصول سال برای تولید در منطقه سردسیر خلخال است.

وی با تاکید بر اینکه ظرفیت‌های توسعه کشاورزی و صنعتی خلخال با حمایت از سرمایه‌گذاران طرح‌های گلخانه‌ای تقویت می‌شود، اظهارکرد: این شهرستان برای توسعه کشاورزی با افزایش سطح گلخانه‌های تولید انواع محصولات بسیار مناسب است.

نیکشاد افزود: شرایط فعلی و استقبال سرمایه‌گذاران طرح‌های سرمایه‌گذاری اقتصادی در راه‌اندازی گلخانه‌ها زمینه مناسبی را برای افزایش سطح تولیدات کشاورزی گلخانه‌ای فراهم کرده است.

او از تلاش برای راه‌اندازی شهرک گلخانه‌ای خلخال در آینده نزدیک خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی سازمان جهاد کشاورزی اجرای شهرک گلخانه‌ای در خلخال جانمایی و اعتبار ایجاد زیرساخت‌های آن نیز تامین شده است.

وی گفت: واحد گلخانه‌ای تولید محصول توت‌فرنگی از سوی سرمایه‌گذار بخش خصوصی ، نخستین واحد گلخانه‌ای تولید با استفاده از روش‌های مدرن تولید محصول است که با ظرفیت برداشت ۴۰ تن محصول در هر دوره زمینه اشتغال هشت نفر را فراهم کرده است.

وی تشریح کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی و استفاده از بوته‌های توت‌فرنگی کشت شده در بیرون از گلخانه به داخل شرایط مناسبی برای کاهش هزینه‌های خرید و انتقال بوته توت‌فرنگی از سایر مناطق کشور ایجاد شده است.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد ، وضعیت جغرافیایی ، آب و هوا  و وجود هزار و ۷۰۰ متر ارتفاع از سطح دریاهای آزاد خلخال را تبدیل به قطب مهم تولید محصولات گلخانه‌ای بویژه گل رز هلندی کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha