استقبال نخست‌وزیر نیوزیلند از لغو محدودیت سفرمسلمانان به آمریکا

تهران- ایرنا - "جاسیندا آردرن" نخست وزیر نیوزیلند با اشاره به اقدام رئیس جمهوری سابق آمریکا برای صدور فرمان محدودیت سفر از برخی کشورهای اسلامی به آمریکا و ضمن محکومیت آن، تصمیم جو بایدن رئیس جمهوری جدید این کشور را برای لغو آن فرمان موجب آرامش جهان دانست.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه خبری "رادیو نیوزیلند"، وی گفت": امیدوارم «جهان آرام‌تری» را با تصمیمات جدید جو بایدن در کاخ سفید داشته باشیم".

اظهارات نخست وزیر نیوزیلند پس از آن ابراز شد که بایدن روز چهارشنبه در مراسم تحلیف خود اولین فرمان‌های اجرایی خود را صادر کرد و به این ترتیب طرح ترامپ مبنی بر ممنوعیت مسافرت از کشورهای مسلمان به آمریکا را لغو کرد و در ادامه آمریکا دوباره با فرمان جدید به معاهده اقلیمی پاریس پیوست.

آردرن در پاسخ خبرنگاران درباره توصیف دوران ریاست جمهوری ترامپ گفت: «هیچ شکی وجود ندارد، کتاب‌های تاریخ برایمان بازگو خواهند کرد که این دوره چقدر پر آشوب و به هم ریخته بود.»

براساس این گزارش، او که از جمله رهبران جهان است که به بایدن در روز مراسم تحلیف او تبریک گفت، اعلام کرد: اکنون که دونالد ترامپ کاخ سفید را ترک کرده است روابط نیوزیلند با ایالات متحده بسیار «آسان‌تر» خواهد شد.

ساکن جدید کاخ سفید بعد از مراسم تحلیف مجموعه‌ای از فرمان‌های اجرایی را صادر کرد که در واقع لغو طرح هایی است که میراث دوره ترامپ در آمریکا و در جهان بودند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha