نقشه ۱۳۶ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان خنداب اصلاح شد

اراک - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خنداب گفت: اصلاح هندسی نقشه ۱۳۶ هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان امسال انجام شد و این زمین‌ها در مرحله اخذ سند تک برگی قرار گرفتند.

«سعید علیپور صفری» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اصلاح هندسی نقشه‌های تمامی پلاک‌های اراضی ملی شهرستان خنداب در راستای شعار جهش تولید و در قالب اجرای طرح ۹ در ۹۹ و  طرح کاداستر(حدنگاری) اراضی ملی انجام شده‌است.

وی  از اختصاص چهار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های آبخیزداری در این شهرستان خبر داد و گفت: با اختصاص این اعتبارات قرارداد اصلاح و مرمت پنج سد خاکی این شهرستان با پیمانکار منعقد شده‌است.

علیپور صفری افزود: اجرای این طرح ها با هدف جلوگیری از تخریب اراضی و نیزبهبود عملکرد سازه‌های آبخیزداری شهرستان خنداب انجام می شود.

وی ادامه داد: همچنین در راستای توسعه دولت الکترونیک تمدید پروانه‌های چرای دام از طریق پنجره واحد پاسخ گویی استعلامات سامانه سامد انجام می‌شود.

خنداب با حدود ۶۰ هزار نفر جمعیت ، یکی از ۱۲ شهرستان استان مرکزی است که در سال ۱۳۸۶ به شهرستان ارتقا یافت.

شغل اصلی ساکنان این شهرستان که در ۱۰۰ کیلومتری اراک - مرکز استان مرکزی- قرار دارد کشاورزی وباغداری است و انگور، سیب، هلو و گوجه فرنگی مهمترین محصولات این شهرستان راشامل می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =