گرامیداشت اولین سالگرد شهادت شهیدان سلیمانی و المهندس در پارلمان عراق

بغداد - ایرنا- مراسم گرامیداشت اولین سالگرد شهادت فرماندهان شهید «حاج قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» معاون سازمان الحشد الشعبی عراق در پارلمان عراق آغاز شد.

به گزارش ایرنا، این مراسم ظهر امروز با حضور شماری از شخصیت های سیاسی نظیر هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح و سید عمار الحکیم رئیس جریان حکمت ملی عراق و شمار دیگری از شخصیت های و نظامی و مسئولان و نیروهای سازمان «الحشد الشعبی» و امنیتی عراق در ساختمان پارلمان این کشور هم اکنون در حال برگزاری است.

سالن پارلمان عراق به این مناسب به تصاویر بزرگ فرماندهان شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی الهندس و پرچم های سازمان الحشد الشعبی مزین شده است.

در ابتدای مراسم آیاتی از کلام الله مجید قرائت شد و سپس اشعاری در ستایش و منقبت فرماندهان شهید خوانده شد.

شرکت کنندگان در ادامه مراسم به احترام فرماندهان شهید از جا برخاستند و سپس گروه برگزاری مراسم دسته گل یادبودی را به صورت نمادین در کنار تصاویر فرماندهان شهید قرار داد. 

در ادامه مراسم نیز نماهنگی از صحنه های مجاهدات های فرماندهان عملیات پیروزی بر گروه تروریستی داعش و مراسم تشییع پیکر ایشان و جلسه سال گذشته پارلمان در تصویب مصوبه اخراج نیروهای بیگانه از عراق پخش شد.

در ادامه این مراسم که محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق ، فالح الفیاض رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق و ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران حضور دارند ، «احمد الاسدی» رئیس فراکسیون «السند الوطنی» در پارلمان عراق در سخنانی از حضور شرکت کنندگان در مراسم گرامیداشت فرماندهان شهید قدردانی کرد و گفت: به نمایندگی از نمایندگان پارلمان و فراکسیون السند الوطنی از همه شما برای حضور در مراسم گرامیداشت فرماندهان شهید تشکر می کنم.
وی افزود: این شهیدان جان خود را برای حفاظت و پاسداری از کشور دادند. 
الاسدی گفت: شهید المهندس خود در دوره ای در پارلمان حضور داشت و خون وی پاسدار نظام و ملت عراق است.
وی تصریح کرد: شهیدان وقتی شهید می شوند؛ به فرمانده تبدیل می شوند؛ چه برسد به فرماندهانی که شهید شوند. این فرماندهان به نمادهایی برای همیشه تبدیل می شوند.
الاسدی افزود: یکسال پیش هواپیمای آمریکایی شهید المهندس و مهمان عزیز و گرامی حاج قاسم سلیمانی را به شهادت رساند.
وی گفت: شهید المهندس برای دفاع از عراق و مقدسات و مردم هر کاری در توان داشت انجام داد که همه بر این امر گواهی می دهند.
الاسدی گفت: شهید المهندس یک پدر و رهبر و سرباز مخلص بود.
وی درباره شهید حاج قاسم سلیمانی به پیام تسلیت آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر شیعه به رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت که مرجعیت عالی دینی در پیام خود آوردند که خبر شهادت سردار عالیقدر آقای حاج قاسم سلیمانی رحمت الله‌ علیه موجب تأسف و تأثر فراوان شد.
الاسدی گفت: آیت الله سیستانی در پیام خود افزودند که نقش کم نظیر آن مرحوم در طی سالیان پیکار با عناصر داعش در عراق، و زحمات فراوانی را که در این راستا متحمل شدند فراموش ناشدنی است.
رئیس فراکسیون السند الوطنی در پارلمان عراق تاکید کرد که خون شهیدان و جانفشانی های آنها هرگز فراموش نخواهد شد.
«حسن الکعبی» نایب رئیس اول پارلمان ، «نوری المالکی» ائتلاف دولت قانون و «فائق زیدان» رئیس شورای عالی قضایی عراق و شماری دیگری از روسای تشکل های سیاسی از دیگر شرکت کنندگان در این مراسم هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار جهان