طرح بسیج محله محور در سراسر سیستان و بلوچستان درحال اجراست

زاهدان- ایرنا- جانشین بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان گفت: طرح بسیج محله محور با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها در راستای شناسایی افراد بیمار مبتلا به کرونا و تست سریع و قرنطینه آنان در نقاط مختلف استان در حال اجرا است.

فاطمه کمیلی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با هدف مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا از راه مشارکت مردمی و هماهنگی بین‌بخشی و بهره‌گیری از کمک نیروهای بسیج و داوطلب مردمی به اجرا در آمده و انتظار است شهروندان در تحقق این امر تلاش مضاعفی کرده تا شاهد ریشه‌کنی هر چه سریع‌تر این ویروس منحوس باشیم.

جانشین بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان بیان کرد: در تداوم این طرح و در راستای اجرای طرح شهید رهنمون، ۹۷ نفر از عشایر منطقه کوه خواجه، اهالی روستای دولت‌آباد و شهر جدید رامشار توسط تیم بسیج جامعه پزشکی هامون ویزیت و از داروی رایگان بهره‌مند شدند.

وی افزود: همچنین به عشایرنشین‌های کوه خواجه نیز آموزش رعایت پروتکل‌های بهداشتی ارائه و ماسک اهدا شد.

کمیلی تصریح کرد: اعزام تیم عمومی در راستای طرح حاج قاسم سلیمانی به منطقه عشایری هوشک و ویزیت ۴۵ نفر به همراه توزیع داروی رایگان، بازدید از چهار نانوایی و مراکز تهیه و توزیع موادغذایی به همت کانون  سراوان، اعزام تیم به خانه بیماران مثبت و همچین اطرافیان آن‌ان و توزیع ۴۵ بسته معیشتی به همراه ویزیت رایگان ۲۰ نفر و ارائه مشاوره و آموزش لازم در روستای شندل به همت دفتربسیج جامعه پزشکی هیرمند از دیگر اقدامات انجام شده در طرح شهید سلیمانی است.

 وی بیان کرد: ۲۸ نفر از اهالی روستای دولت آباد از سوی گروه بسیج جامعه پزشکی هامون ویزیت و از داروی رایگان بهره‌مند شدند.

جانشین بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان افزود: همچنین خانه ۲ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا به‌وسیله کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان زابل ضدعفونی و گندزدایی شد.

وی بیان کرد: بهره‌مندی ۱۷نفر از خدمات جامع سلامت و داروی رایگان در روستای دهکول هامون، پلمب یک نانوایی به علت رعایت نکردن مصوبات ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و بازدید بازرسان بهداشت محیط بسیج جامعه پزشکی این شهرستان از نانوایی‌های سطح دهستان لوتک و آموزش به متصدیان و مردم در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، عدم تجمع و رعایت فاصله اجتماعی از دیگر خدمات ارائه شده است. 

کمیلی گفت: بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و پیگیری کدرهگیری اصناف وآموزش های لازم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی سطح شهر محمدآباد از سوی بازرسان بهداشت محیط دفتر بسیج جامعه پزشکی شهرستان هامون و آموزش نمونه‌برداری وانجام تست سریع کووید ۱۹ به مراقبان سلامت، ماما و بهورزان به همت دفتربسیج جامعه پزشکی نیمروز از دیگر برنامه‌های انجام شده در این مدت است.

وی خاطرنشان کرد: کرونا سوغات دورهمی‌ها و حضور در تجمعات آن هم بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

جانشین بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان تصریح کرد: قطع زنجیره انتقال ویروس با افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی، کاهش بستری‌ها، کاهش مرگ و پوشش حمایتی از گروه‌های در معرض خطر از دیگر اهدافی است که در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی مدنظر قرار دارد.

وی افزود: طرح شهید سلیمانی، نخستین اولویت حفظ و صیانت از دستاوردهای ارزشمند نظام سلامت و ارتقا خدمات اولیه سلامت است.

به گزارش ایرنا طرح تکمیلی مقابله با بیماری کرونا با عنوان «طرح سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی» با مشارکت سازمان بسیج مستضعفان و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بیستم آبان در سراسر کشور آغاز شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها