استاندار همدان:۲ شهرستان‌ بهار و نهاوند در وضعیت زرد کرونا قرار گرفتند

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم و همت مسئولان موجب شد تا وضعیت کرونا در ۲ شهرستان نهاوند و بهار از نارنجی به زرد تبدیل شود.

به گزارش ایرنا، «سید سعید شاهرخی» روز شنبه در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: هم اینک هشت شهرستان استان در وضعیت نارنجی و ۲ شهرستان هم در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند که امیدواریم با تدوام روند فعلی و همراهی و همکاری مطلوب مردم، به زودی تمامی شهرستان های استان در وضعیت زرد قرار بگیرند.

وی ادامه داد: با وجود کاهش آمار میزان مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا و بهبود شرایط همدان، اما این وضعیت همچنان شکننده بوده و باید رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم استمرار داشته باشد.

استاندار همدان اظهار داشت: با همکاری مردم و تلاش کادر بهداشت و درمان روند کاهشی کرونا را شاهد بوده و موج سوم این بیماری را پشت سر گذاشتیم که باید این آمارهای امیدوار کننده همچنان تداوم یابد.

شاهرخی اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن شب یلدا محدودیت های جدیدی از سوی ستاد ملی کرونا برای روزهای شنبه و یکشنبه(۲۹ و ۳۰ آذر) پیش بینی شده به نحوی که زمان پایان فعالیت و تعطیلی اصناف غیر از گروه شغلی یک(عرضه کنندگان مواد غذایی و اقلام ضروری) در این ۲ روز ساعت ۱۸ تعیین شده است.

وی بیان کرد: همچنین  زمان ممنوعیت تردد شبانه خودورها برای این ۲ روز از ساعت ۲۰ تا ۴ صبح است که البته حضور میدانی عوامل انتظامی با خودرو چراغ گردان بر کاهش حضور و تردد رانندگان اثر روانی مثبت و بازدارنده دارد.

استاندار همدان گفت: نشریات و رسانه ها نیز باید با قوت محدودیت های کرونایی این ۲ روز و ضرورت حضور نیافتن در مهمانی و دورهمی ها را به مردم گوشزد کنند تا شاهد افزایش مجدد آمار مبتلایان به کرونا در استان همدان نباشیم.

شاهرخی اضافه کرد: با توجه به در پیش بودن ایام فاطمیه در ستاد کشوری برای برگزاری آیین های این دهه سیاست گذاری لازم صورت گرفته است که بر اساس آن سیاست‌ها باید مسئولان استانی با همکاری سازمان تبلیغات برنامه هایی با بُرش استانی در نظر بگیرند.

وی همچنین خواستار ایجاد قرارگاه ثابت و قرار دادن کانکس ها مجهز و تجهیزات موجود در برخی از دستگاه ها در اختیار عوامل انتظامی برای پیشبرد برنامه ها در ایام کرونا شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =