۲۶۰ کیلومتر از مسیرهای برف گیر استان تهران ایمن سازی شد

تهران- ایرنا- معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران با اشاره به بارش برف و باران در کلیه مسیرهای این استان اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۶۰ کیلومتر از مسیرهای درگیر برف توسط عوامل راهداری برف روبی و ایمن سازی شد.

عادل مصدقی روز شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: از ساعات عصر روز گذشته سامانه بارشی در استان تهران فعال شد و در ساعات بامدادی مناطق کوهستانی و شمالی استان درگیر برف شد.

وی افزود: به منظور جلوگیری از مسدود شدن مسیرهای روستایی و شهری ۱۷ دستگاه ماشین آلات به همراه حدود ۳۰ راهدار مشغول عملیات برف روبی شدند.

معاون راهداری استان تهران ادامه داد: در حدود ۲۴ ساعت گذشته در مسیرهای شهری ۱۰۶ تن نمک و ۳۴ تن شن و در مسیرهای روستایی نیز ۱۵ تن شن و نمک برای ایمن سازی مسیرها مصرف شد.

وی با بیان اینکه بارش های برف و باران همچنان در استان تهران فعال است خاطرنشان کرد: با تلاش شبانه روزی عوامل راهداری هیچ مسیری در استان تهران مسدود نیست و تردد خودروها در همه مسیرها بدون هیچ مشکلی در جریان است.

به گفته مصدقی، همزمان با این بارش ها شاهد پدیده مه گرفتگی در ارتفاعات استان هستیم و به رانندگان توصیه می کنیم با رعایت فاصله طولی با خودرو جلویی حرکت کنند.

وی با بیان اینکه مردم برای سفر به مناطق کوهستانی حتما باید خودرو خود را به زنجیر چرخ مجهز کنند افزود: تجهیز زنجیر چرخ در مناطق کوهستانی الزامی است و در صورت نداشتن از سوی پلیس راهور اعمال قانونی خواهند شد.

معاون راهداری استان تهران همچنین به مردم توصیه کرد جهت اطلاع از آخرین وضعیت ترافیکی و جوی در کلیه مسیرهای کشور به سامانه ۱۴۱ تماس حاصل کنند.

استان تهران حدود ۳ هزار کیلومتر مسیر روستایی و شهری دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =