۱ دی ۱۳۹۹،‏ ۹:۳۷
کد خبرنگار: 2160
کد خبر: 84153285
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

افزون بر ۴۰۰ پرستار در گلستان به کرونا مبتلا شدند

گرگان - ایرنا - عضو هیات مدیره سازمان نظام پرستاری گلستان با یادآوری شرایط سخت خدمت پرستاران گفت: تاکنون افزون بر ۴۰۰ پرستار در این استان به ویروس کرونا مبتلا شدند.

محمدمهدی بطیار با تبریک ولادت حضرت زینب و روز پرستار به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با احتساب موارد مشکوک و مرخصی‌های استعلاجی طی کمتر از یک سال اخیر بیش از ۷۰۰ پرستار در استان گلستان به کرونا و دیگر بیماری‌های مشکوک مبتلا شدند که نشانه پای کار بودن مستمر این قشر زحمت کش در تمام طول سال است. 

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه هیچ پرستاری در گلستان به علت ابتلای کرونا فوت نکرد اما پرستاران استان باوجود تمام موانع، مشکلات و دوری از خانواده در عرصه خدمت جهادی شرایط سختی را تحمل کردند.

وی با اشاره به برخی مشکلات صنفی پرستاران گلستان گفت: طی دوره شیوع کرونا حدود ۳۷۰ پرستار طرح ۸۹ روزه بی‌آنکه از اشتغال و استخدام خود مطمئن باشند در خدمت کادر درمان استان بودند و اثرگذاری بالایی در حوزه سلامت گلستان داشتند.

عضو هیات مدیره نظام پرستاری گلستان با یادآوری کم بودن حقوق و اضافه کار پرستاران استان گفت: باوجود افزایش ساعت کار و تشدید سختی‌های کرونا؛ دریافتی آنها افزایش نیافته است مضافا اینکه پرستاران ۸۹ روزه بدلیل نداشتن بیمه باید هزینه درمان خود را با تعرفه بالا پرداخت کنند.

بطیار با قدردانی از حمایت و رهنمودهای امید بخش رهبر معظم انقلاب و ریاست جمهوری همزمان با روز پرستار ابراز امیدواری کرد مشکلاتی از این جنس کمتر شده و شرایط استخدام رسمی و حقوق مزایای پرستاران بهتر شود.

به گزارش ایرنا؛ در استان گلستان چهار هزار و ۸۰۰ پرستار در بیمارستان‌های دولتی، خصوصی، ارتش و تامین اجتماعی مشغول به کار هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha