عملیات اجرایی باند دوم محور چابهار - کنارک آغاز شد

چابهار- ایرنا- عملیات اجرایی باند دوم راه زمینی چابهار - کنارک با حضور وزیر راه وشهرسازی با همت منطقه آزاد چابهار در راستای اهداف و سیاست‌های این منطقه در زمینه توسعه زیرساخت‌های حمل ونقل به طول ۲۲ کیلومتر آغاز شد.

به گزارش ایرنا، رییس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزادچابهار عصر روز جمعه در مراسم شروع عملیات ساخت این محور اظهار داشت: با ساخت جاده چابهار- کنارک تردد کامیون‌ها و سایر خودروهای سبک و سنگین در جابجایی کالا، مسافران، گردشگران و سرمایه گذاران تسهیل و بخشی از مشکلات حوزه حمل و نقل و حوادث جاده ای مرتفع خواهد شد.

عبدالرحیم کردی افزود: کاهش تصادفات جاده ای و توسعه حمل و نقل از دیگر اهداف ساخت این جاده دوبانده است که با مشارکت ۵۰ درصدی سازمان منطقه آزادچابهار و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اجرایی می شود.

وی گفت: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری و دولتمردان برای توسعه سواحل مکران با بهره‌برداری از پروژه‌های راه‌آهن، گاز و بندر در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد تحولات بزرگی در این منطقه خواهیم بود.

استاندار سیستان وبلوچستان نیز گفت: عملیات راهسازی در این محور با حدود ۶۶ کیلومتر طول در سه جبهه انجام می شود و با توجه به اهمیت آن در توسعه حمل ونقل، سهولت در جابجایی کالا ومسافر، کاهش تصادفات جاده ای و تردد آسان مسافران، گردشگران و سرمایه گذاران تا پایان دولت تکمیل و بهره برداری خواهد شد.

احمدعلی موهبتی بیان کرد: ساخت باند دوم جاده چابهار- کنارک از محل بندر شهید بهشتی تا پلیس راه بطول ۱۸ کیلومتر توسط سازمان بنادرودریانوردی، قطعه دوم از پلیس راه به طرف کنارک بطول ۲۴ کیلومتر توسط منطقه آزادچابهار و ۲۴ کیلومتر دیگر تا شهر کنارک بوسیله شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اجرا و تا سال آینده( ۱۴۰۰) تکمیل و بهره برداری می شود.

به گزارش ایرنا محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی روزجمعه وارد چابهار شد.

وی در این سفر ضمن بازدید از ظرفیت های حمل و نقل و ترانزیت کالا و شرکت در چند جلسه، در مراسمی رسمی با حضور مقامات پاکستانی مرز ریمدان را افتتاح خواهد کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha