وزیر راه و شهرسازی وارد چابهار شد

چابهار- ایرنا- محمداسلامی وزیر راه ‌و شهرسازی و هیات همراه امروز/جمعه/وارد چابهار شد و مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان و مسوولان این استان قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: وزیر راه وشهرسازی در سفر ۲ روزه به جنوب این استان مرز ریمدان در شهرستان دشتیاری را با حضور مقامات ایرانی و پاکستانی افتتاح می‌کند.

رحمدل بامری بیان کرد: بازدید از ظرفیت‌های حمل ونقل و ترانزیت، بندر و شرکت در چند نشست از جمله برنامه‌های سفر اسلامی به چابهار است.

به گزارش ایرنا، مرز ریمدان در نقطه صفر مرزی ایران و پاکستان بهترین مسیر و راه دسترسی ایران به ۳۷ درصد جمعیت جهان(پاکستان، چین و هند) است لذا توجه به زیرساخت‌های این مرز برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی از الزامات است. 

این مرز به عنوان یکی از مبادی رسمی جهت افزایش مبادلات بازرگانی با کشور پاکستان و اتصال آن به بندر مهم اقتصادی پاکستان یعنی کراچی نقش مهمی دارد و زمینه را برای اتصال کشور چین و کشورهای جنوب شرق آسیا به شرق اروپا فراهم خواهد کرد. 

گفتنی است؛ مرز ریمدان در محدوده شهرستان دشتیاری از سال ۸۷ راه‌اندازی شده و فاقد هرگونه امکانات و زیرساخت‌ها بود اما در سال ۹۵ با پیگیری‌های مسوولان و مردم با رسمی شدن این مرز برای جابجایی کالا و مسافر بین ایران و پاکستان از سوی دولت موافقت شد و هم اینک فعالیت‌های تجاری در این مرز در حال انجام است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =