تامین زمین مورد نیاز طرح مسکن ملی درقم تا ضرورت ساماندهی روزبازارها

قم ـ ایرنا ـ  تامین زمین مورد نیاز طرح مسکن ملی، ضرورت ساماندهی روزبازارها، ضرورت تقویت زیرساخت‌های گردشگری، لزوم توجه به پژوهش در اجرای طرح‌ها و تحقق توسعه متوازن با گسترش نواحی صنعتی؛ از اخبار هفته گذشته استان قم بود.

آمادگی قم برای برگزاری انتخابات پرشور ۱۴۰۰، کاهش ۶۷ درصدی جابه‌جایی مسافر، حفظ پایداری سطح سبز با استفاده از گیاهان کم‌آب‌بر، راه‌اندازی گمرکات اختصاصی، رشد ۱۷۲ درصدی ترافیک مرسولات پستی، تاسیس ۲ شهرستان تازه، بخش خصوصی موتور محرک توسعه اقتصادی، ساخت ۳۵۰ کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه‌سواری، وجود زیرساخت لازم برای تکمیل زنجیره تولید محصولات صنعتی، افزایش ۶ درصدی مصرف گاز، ایجاد ۱۰۰ شغل توسط سمن‌ها، پرداخت کمک‌هزینه درمان به مددجویان و فعالیت مرکزهای معاینه فنی خودرو؛ از دیگر خبرهای هفته گذشته قم است.

لزوم توجه به پژوهش در اجرای طرح‌ها   

استاندار قم گفت: انجام پژوهش‌های لازم و داشتن نقشه راه‌ مشخص باید محور اجرای هر طرح عملیاتی در سطح استان باشد.

بهرام سرمست درجلسه شورای برنامه ریزی و توسعه قم، با تبریک هفته پژوهش، حمل و نقل عمومی و روز پرستار افزود: در دانشگاه‌ها پژوهش‌هایی بدون درنظر گرفتن مشکلات موجود استان انجام می‌شود و دستگاه‌های اجرایی نیز به دلیل سرگرمی به کارهای مختلف توجه لازم را به کارهای پژوهشی معطوف نمی‌کنند که این آسیب جدی بر روند توسعه استان است.

ضرورت تقویت زیرساخت‌های گردشگری  

نماینده مردم قم و عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: قم شهری گردشگری و در شاهراه مواصلاتی بسیاری از استان‌های کشور است و باید زیرساخت‌های آن متناسب با این موقعیت تقویت شود.

احمد امیرآبادی فراهانی هفته گذشته در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان قم، با تبریک روز پرستار و تشکر از زحمات کادر درمان‌ افزود: در بحث‌های گردشگری و مسایل مرتبط با آن، منطقه غرب قم با کمبودهایی مواجه است که به دلیل موقعیت قرار گرفتن آن در مبادی ورودی شهر باید هرچه سریع‌تر برطرف شود.

تامین زمین مورد نیاز طرح مسکن ملی  

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت: زمینی به مساحت ۵۶۰ هکتار در شهرک پردیسان به طرح اقدام ملی مسکن اختصاص داده شد که پاسخگوی تمام متقاضیان این طرح است.

محسن بهشتی درگفت وگو با ایرنا افزود: طرح اقدام ملی مسکن از طرح‌های اولویت‌دار دولت و سهم استان قم در این طرح ساخت حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ مسکن است.

ضرورت ساماندهی روزبازارها  

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قم گفت: روزبازارهای قم به عنوان یک چالش مهم در مسیر مقابله با کرونا در قم است که ساماندهی آنان بیش از پیش ضروری است.

محسن اوروجی هفته گذشته  درجلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران قم، با اشاره به اینکه نظارت مرکز بهداشت در این بازارها کم رنگ است، افزود: آموزش نیروهای فعال در روزبازارها برای رعایت مسئول بهداشت در دستور کار قرار گرفته‌است.

افزایش ۶ درصدی مصرف گاز

مدیرعامل شرکت گاز قم گفت: مصرف گاز در این استان از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه، در مقایسه با مدت مشابه پارسال، ۶ درصد افزایش یافته است.

علیرضا نصیری در گفت وگو با ایرنا افزود: میزان مصرف گاز در هشت ماه سال ۹۸، هزار و ۵۵۸ میلیون مترمکعب و در مدت مشابه امسال هزار و ۶۵۷ میلیون مترمکعب بوده است.

حفظ پایداری سطح سبز با استفاده از گیاهان کم‌آب‌بر

رییس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: پایداری سطح سبز مزارع و باغات این استان با استفاده از گیاهان کم‌آب‌بر و مقاوم در برابر تنش‌های محیطی حفظ می‌شود.

عباس پورمیدانی درگفت‌وگو با ایرنا افزود: کشاورزی درقم همواره با چالش کمبود منابع آبی و تغییرات شدید دما در زمان‌های گوناگون مواجه است که برای حل این مساله و حفظ سطح سبز زمین‌های استان، استفاده از گیاهان‌ کم‌آب‌بر به عنوان راهکاری موثر در دستور کار این سازمان قرار دارد.

کاهش ۶۷ درصدی جابه‌جایی مسافر

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قم، با اشاره به کاهش مسافر به دلیل شیوع ویروس کرونا گفت: درهشت ماه گذشته نسبت به مدت مشابه پارسال، جابه‌جایی مسافر درون استانی ۲۱ درصد افزایش و برون‌استانی ۶۷ درصد کاهش یافته‌است.

محمدحسن کلهری هفته گذشته  در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: به لحاظ تعداد سفر نیز در این مدت درون استانی ۲۳ درصد افزایش و برون‌استانی ۴۹ درصد کاهش یافته است.

راه‌اندازی گمرکات اختصاصی

مدیرکل گمرکات قم گفت: در راستای تحقق راهبرد جهش تولید، گمرکات اختصاصی (انبار اختصاصی) در واحدهای صنعتی که ظرفیت اجرای این طرح را دارد، ایجاد می‌شود.

اسفندیار دریکوندی در گفت وگو با ایرنا افزود: اختیار ایجاد گمرکات اختصاصی در واحدهای صنعتی دارای شرایط به اداره کل گمرکات قم واگذار شده است و آماده همکاری با فعالان اقتصادی استان برای اجرای هرچه سریع‌تر این طرح مهم هستیم.

ایجاد ۱۰۰ شغل توسط سمن‌ها

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان قم گفت: با پرداخت هشت میلیارد ریال تسهیلات تخصیص یافته به سمن‌های قم،‌ حدود ۱۰۰ شغل توسط سمن های استان در سال‌جاری ایجاد شد.

محسن فارسی درگفت وگو با ایرنا افزود: این تسهیلات که از طریق اعتبارات وزارتی به منظور اشتغالزایی به سمن‌های قم تخصیص داده شده به ۱۰ «سَمَن» (سازمان‌های‌مردم‌نهاد) و باشگاه که طرح‌های اشتغالزایی داشته‌اند، پرداخت شده‌است.

ساخت ۳۵۰ کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه‌سواری  

معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: در طرح جامع دوچرخه سواری ۳۵۰ کیلومتر مسیر دوچرخه طی ۱۰ سال آینده در این شهر احداث خواهد شد.

عباس ذاکریان در نشست خبری افزود: تا پایان امسال، هفت پیست تخصصی دوچرخه در منطقه هشت و یک پیست نیز در منطقه دو احداث و به بهره‌برداری می‌رسد.

رشد ۱۷۲ درصدی ترافیک مرسولات پستی

مدیرکل پُست قم، با اشاره به اقدام های پُستی صورت گرفته در این استان گفت: ترافیک مرسولات پُستی  دراین استان رشد ۱۷۲ درصدی داشته است.

ابوالفضل باقری منش افزود: پست با شعار خدمت به مردم و نوع ساختار خود از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بعد از کادر درمان، بیشترین خدمت رسانی به مردم را انجام داده است و در همین ایام شاهد رشد امانات و بسته های کوچک در پست استان هستیم.

وجود زیرساخت لازم برای تکمیل زنجیره تولید محصولات صنعتی

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: قم برای تکمیل زنجیره تولید محصولات صنعتی دربخش‌های مختلف زیرساخت‌های فنی و نیروی انسانی مورد نیاز را دارد و این حوزه آماده جذب سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به انجام فعالیت‌های اقتصادی در این استان است.

محمود سیجانی در گفت وگو با ایرنا افزود: از جمله برنامه‌های اساسی صنعت قم طی سال‌های اخیر، ایجاد واحدهای تکمیل کننده زنجیره تولید محصولات راهبردی در استان است.  

آمادگی قم برای برگزاری انتخابات پرشور ۱۴۰۰  

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری قم گفت: قم با برنامه ریزی منسجم و مستمر از هم‌اکنون تا زمان برگزاری انتخابات، برای رقم زدن حماسه‌ای پرشور در خرداد سال آینده آماده می‌شود.

مرتضی بابایی  هفته گذشته در گفت وگو با ایرنا افزود: در آستانه انتخابات سراسری ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در خرداد ماه سال آینده قرار داریم و تلاش و دغدغه همه دلسوزان استان برگزاری انتخاباتی قانونی، سالم و با مشارکت بالا است.

تاسیس ۲ شهرستان تازه

استاندار قم، با تاکید بر ضرورت اجرایی شدن تصمیم های استانی گفت: به منظور توسعه بیش از پیش قم تاسیس ۲ شهرستان کهک و جعفریه در دستور کار استان است.

بهرام سرمست در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید قم، همچنین تصویب طرح توسعه نواحی صنعتی استان را مورد توجه قرار داد و افزود: توسعه نواحی صنعتی زمینه ساز توسعه متوازن استان خواهد بود.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha