نجات پنج کوهنورد در ارتفاعات اشترانکوه لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال‌ احمر لرستان گفت: پنج کوهنورد گم شده در ارتفاعات اشترانکوه دورود نجات یافتند.

به گزارش روز جمعه ایرنا از روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر لرستان صارم رضایی افزود: عصر پنجشنبه پس از تماس تلفنی با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان مبنی بر مفقود شدن پنج نفر کوهنورد در ارتفاعات اشترانکوه، یک تیم امدادی مجهز به امکانات امداد و نجات کوهستان با همکاری جمعیت هلال احمر و هیات کوهنوردی دورود تشکیل شد.

وی اظهار داشت: این تیم امدادی با بررسی شرایط جوی به منطقه مورد نظر حرکت کرد و پس از پنج ساعت جستجو موفق به یافتن کوهنوردان شد.

رضایی اظهار داشت: تیم امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر شهرستان دورود در شرایط جوی نامساعد و با اجرای تکنیک های جستجو و نجات کوهستان رد افراد گم شده را پیدا  و آنها را از مسیر ارتفاعات مشرف به روستای درب آستانه به پایین دست هدایت کردند.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر لرستان با اشاره به سلامت جسمانی پنج کوهنورد یافته شده گفت: مردم از صعودهای زمستانه به مناطق کوهستانی بدون هماهنگی با هیات کوهنوردی استان پرهیز کنند و تاحد امکان مجهز به تجهیزات مناسب کوهستان باشند.

وی ادامه داد: همچنین مردم می توانند در صورت بروز هر گونه حوادث احتمالی به صورت ٢۴ساعته با تلفن مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر لرستان تماس بگیرند.

اشترانکوه مشهور به آلپ ایران، بلندترین نقطه لرستان، رشته‌کوهی در شرق این استان، واقع در جنوب شرقی دورود تا شمال غربی الیگودرزو یکی از بلندترین رشته‌کوه‌های زاگرس است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha