استاندار: کم‌تحرکی سلامتی مردم اردبیل را تهدید می‌کند

اردبیل _ ایرنا _ استاندار اردبیل گفت: کم‌تحرکی ناشی از ماندن در خانه به خاطر شرایط کرونایی و تغذیه نامناسب سلامتی مردم این استان را تهدید می‌کند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، اکبر بهنامجو در بازدید از قرارگاه طرح سردار سلیمانی بسیج سپاه خلخال افزود: در حالی که ماندن در خانه برای مصونیت از ابتلا به کرونا مرتب توصیه می‌شود، ولی همین کار عواقب بسیار زیادی از جمله افزایش بیماری‌های قلبی و عروقی ناشی از کم‌تحرکی و نپرداختن به ورزش را بدنبال داشته است.

وی اظهارکرد: ترویج و تشویق مردم به تغذیه مناسب و اختصاص بخشی از اوقات روزانه خود در خانه به ورزش و ارائه آموزش‌های لازم در این زمینه ضروری است.

وی فراوانی بیماری‌های زمینه‌ای از جمله بیماری قلبی ، عروقی ، فشار خون بالا و دیابت را از جمله عوامل افزایش آمار فوتی‌های ناشی از  کرونا در استان اردبیل اعلام کرد.

او با ارزیابی مثبت اجرای طرح شهید سردار سلیمانی گفت: در صورت اجرا نشدن این طرح بروز مشکلات ناشی از افزایش آمار ابتلا و فوت  بیماران  کوید ۱۹ در استان دور از انتظار نبود.

بهنامجو اظهارکرد: تجربه ۱۰ ماه مقابله با کرونا در استان نشان می‌دهد که هر زمان ‌که پروتکل‌های بهداشتی رعایت شده، بیماری کاهش یافته و برخلاف آن شاهد گرفتاری جمع کثیری از شهروندان در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان شده‌ایم.

استاندار اردبیل از شهرستان خلخال به عنوان یکی از مناطق موفق در رعایت پروتکل‌های بهداشتی نام برد و افزود: بیش از ۹۰ درصد مردم خلخال ماسک زده و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha