هزار و ۱۵ میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال در خلخال و کوثر هزینه می‌شود

اردبیل - ایرنا - نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: یک هزار و ۱۵ میلیارد ریال اعتبار تسهیلاتی برای ایجاد فرصت‌های اشتغال در این شهرستان‌ها اختصاص یافته و در مناطق محروم هزینه می‌شود.

سیدغنی نظری روز جمعه در حاشیه سفر استاندار اردبیل به شهرستان خلخال به خبرنگار ایرنا افزود: ۴۰۰ میلیارد ریال از این اعتبار برای پرداخت به تعاونی‌های تولیدی و کارگری و ۳۰۰ میلیار ریال نیز از محل صندوق توسعه برای ایجاد اشتغال و رونق تولید مناطق محروم روستایی این ۲ شهرستان منظور شده است.

وی اظهارکرد: همچنین مبلغ ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی قرض‌الحسنه برای ایجاد مشاغل خانگی روستایی از محل اعتبارات مناطق محروم ریاست‌جمهوری اختصاص یافته است.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: توسط بنیاد علوی نیز بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات جهت اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری اقتصادی در مناطق محروم روستایی شهرستان خلخال منظور شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: علاوه بر اعتبارت تسهیلاتی یاده شده برای رونق صنعت فرش دست‌بافت منطقه نیز پنج میلیارد ریال تسهیلات بانکی منظور شده و در اختیار فرش‌بافان منطقه قرار خواهد گرفت.

نظری زمینه‌سازی برای ایجاد  اشتغال پایدار در مناطق محرومی همچون خلخال را از جمله عوامل توسعه شهرستان دانست و گفت: با رفع مشکل بیکاری و ارتقای رفاه مردم در مناطق روستایی در آینده نزدیک، این شهرستان به جای قرار گرفتن در لیست مناطق مهاجر فرست کشور جزو شهرستان‌های مهاجرپذیر خواهد شد.

وی با ارزیابی مثبت اجرای طرح ایجاد گلخانه‌های مقیاس کوچک به عنوان طرح پایلوت استان اردبیل در مناطق شهری و روستایی خلخال اظهارکرد: این طرح یکی از طرح‌های موفقی است که زمینه اشتغال جمع کثیری از بیکاران منطقه را فراهم می‌سازد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha