حذف مضامین ضد صهیونیستی در کتاب‌های درسی عربستان

تهران-ایرنا- گزارش یک اندیشکده صهیونیستی حکایت از حذف مطالب صهیونیسم ستیز در کتاب های درسی مدارس عربستان سعودی دارد.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از رای الیوم، یک اندیشکده صهیونیستی موسوم به IMPACT-se که بر متون درسی کل جهان نظارت دارد، در بیانیه‌ای اعلام کرد که "مقدار قابل توجهی از مطالب اهانت آمیز از کتاب‌های درسی عربستان حذف شده اند".

در این گزارش آمده است که این کتاب‌های درسی دیگر شامل "پیشگویی‌های دینی و مذهبی درباره جنگی که در آن مسلمانان تمام یهودی ها را خواهند کشت، نمی شود. چنین پیشگویی هایی، ریشه در رویکرد یهودی ستیز در جهان اسلام دارد".

در ادامه گزاش آمده است: روایت یهودی ستیز تاریخی که در آن همه یهودیان "لشکر صهیونیست" محسوب می‌شوند و از طریق پول، زن، و مواد مخدر بر جهان سیطره می‌یابند، از کتاب‌های درسی حذف شده است.

در همین ارتباط، "مارکوس شف" مدیرعامل IMPACT-se گفت: گزارش‌های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۸ و حتی گزارش‌های ۲۰۱۹ مربوط به مضامین ومحتوای کتب درسی سعودی، نشان می دهد که مقامات سعودی برای به روز شدن کتاب‌های درسی عربستان سعودی تلاش کرده‌اند و اکنون مقامات سعودی مرحله ریشه کن کردن نفرت یهودی ستیز را آغاز کرده‌اند.

در این گزارش همچنین آمده که حذف یک فصل کامل از کتاب درسی تحت عنوان "خطر صیونیسم" که در آن حق موجودیت اسرائیل "غیرقانونی" نشان داده می‎شد، حذف شده است.  بخش مربوط به جهاد و شهادت نیز از متون درسی عربستان حذف شده است.

IMPACT-se افزود: گرچه تلاش برای به روز رسانی متون درسی در کار است، اما هنوز نفرت از یهودیان و اسرائیل در مدارس ابتدایی تا دبیرستان تدریس می شود.

این گزارش در حالی منتشر شده که مقامات آمریکایی از احتمال عادی سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی خبر دادند.

 هفته گذشته، جراد کوشنر مشاور ارشد کاخ سفید گفت عادی سازی روابط میان اسرائیل و عربستان سعودی امر "ناگزیر" است.

احتمال عادی سازی روابط عربستان و اسرائیل، به دنبال عادی سازی کامل روابط کشورهای امارات متحد عربی، بحرین، سودان و مغرب روابط خود را با این رژیم صهیونیستی صورت گرفته است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha