۲۸ آذر ۱۳۹۹،‏ ۳:۴۰
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84152356
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۰۰ شخصیت مغربی به سازش با رژیم صهیونیستی اعتراض کردند

تهران – ایرنا- ۲۰۰ نفر از شخصیت‌های علمی، آکادمی، حقوقی و سیاسی مغربی با امضای طوماری به عادی‌سازی روابط این کشور با رژیم صهیونیستی اعتراض کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از القدس العربی، شخصیت های مغربی آنچه را که «اشتباه سازش» نامیدند محکوم و با هرگونه عادی سازی روابط با دشمن اسرائیلی مخالفت کردند.

امضاء کنندگان این طومار افزودند: مواضع مردم مغرب صرف نظر از همه تفاوت ها در دیدگاه ها و سلایق مخالف عادی سازی روابط با اسرائیل و حمایت از حقوق مردم فلسطین است.

از شخصیت های برجسته مغربی که این طومار را امضاء کردند، «نزیهه معاریج» معاون دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمان، «محمد رفیع» عضو این اتحادیه و مصطفی المعتصم دبیرکل حزب «البدیل الحضاری» مغرب است.

پیش از این نیز، «احمد ویحمان» رییس «دیده‌بان مبارزه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در مغرب» با تاکید بر این که ملت این کشور مخالف عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند، گفته بود: هرکسی که فلسطین را رها کند، نمی توان صحرای غربی را به دست او سپرد.

انجمن علمای مغرب نیز در بیانیه‌ای در مخالفت عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی اعلام کرد که دولت مغرب باید در توافق عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی بازنگری کند، چراکه این اقدام لکه ننگی بر پیشانی کشوری است که سالها به وظایف خود در دفاع از امت فلسطین عمل کرده است.

پس از امضای توافق سازش امارات، بحرین و سودان با رژیم صهیونیستی، مغرب نیز اخیرا اعلام کرده که روابط خود را با تل آویو عادی کرده است.

سازش میان کشور آفریقایی مغرب و رژیم صهیونیستی چندمین توافق عادی سازی است که با صحنه گردانی آمریکا پس از امارات، بحرین و سودان شکل می گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha