۸۱ درصد جرایم در کردستان توسط پلیس آگاهی کشف شد

سنندج - ایرنا - رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان گفت: ماموران این پلیس در سال جاری موفق به کشف ۸۱ درصد جرایم وقوع یافته در حوزه ماموریتی خود شدند.

سرهنگ عبدالله فاتحی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به پایین بودن میانگین وقوع جرایم در کردستان نسبت به سایر استان‌ها اظهار داشت: با تلاش‌های انجام گرفته توسط ماموران این پلیس، امسال ۸۱ درصد جرایم کشف شده است.
وی افزود: همکاری مردم با پلیس آگاهی نقش بسزایی در کشف جرایم دارد که در زمینه پرونده‌های به نتیجه رسیده به نسبت سال قبل ۴۵ درصد رشد داشته است.
سرهنگ فاتحی با اشاره به اینکه سرقت، عمده جرایم در کردستان است، اضافه کرد: ۷۶ درصد این جرایم مربوط به سرقت‌های خرد است که اغلب متهمین دارای سابقه و غیر حرفه ای بوده و خارج از هر گونه باند و برنامه ریزی و بیشتر به منظور تامین هزینه اعتیاد انجام می‌دهند.

وی یادآور شد: سرقت خودرو و وسایل داخل خودرو، منزل، اماکن تجاری و مغازه بیشترین سهم را از مجموع سرقت‌های خرد انجام شده در استان طی سال جاری داشته است.
رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان از دیگر دلایل وقوع سرقت‌های خرد را عدم آموزش شهروندان در ارتباط با اصول پیشگیری و سهل انگاری آنان در مسائل روزمره خواند و گفت: در سال جاری برنامه‌های آموزش همگانی مردم در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی تهیه، تدوین و اجرایی کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha