۱۱ کیلومتر خط فشار متوسط برق در جنوب دریاچه زریبار احداث شد

سنندج- ایرنا- مدیر توزیع نیروی برق مریوان از احداث ۱۱ کیلومتر خط فشار متوسط برق جهت تامین نیروی برق ایستگاه های پمپاژ آب در جنوب دریاچه زریبار مریوان (پایاب) در راستای تکمیل سامانه انتقال آب سد گاران خبر داد.

مرتضی محبتی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این پروژه مهم به طول ۱۱ کیلومتر از ابتدای شهرک هجرت (کانی دینار) شروع و در ادامه اراضی کشاورزی روستاهای ریخلان، کال سفلی، کال علیا، وله ژیر، کلکه جان و نی را پوشش می دهد.

وی افزود: این پروژه در راستای تکمیل سامانه انتقال آب سد گاران جهت تامین برق ۱۱ ایستگاه پمپاژ آب ثانویه در جنوب دریاچه زریبار مریوان (پایاب) اجرا شده است.

مدیر توزیع برق شهرستان مریوان یادآور شد: در مجموع برای این پروژه که برای تامین برق ایستگاه های پمپاژ آب مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان است، اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد و ۲۹۰ میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی شرکت برق استان کردستان هزینه شده است.

وی اضافه کرد: این پروژه ضمن تامین برق زمین های کشاورزی پایین دست دریاچه زریبار که بالغ بر یک هزار و ۶۰۰ هکتار است، می تواند به عنواان خط نفوذی و دو منظوره از آن بهره برداری شود که از این طریق ظرفیت بالقوه ای برای فروش انشعابات کشاورزی اعم از پمپاژ و سایر صنایع به وجود آمده است.

محبتی تاکید کرد: پروژه پایاب یکی از پروژه های مهم شهرستان مریوان است که باعث خدمات رسانی موثرتر این مدیریت و کاهش تلفات برق شده و سهم بسزایی در تولید محصولات کشاورزی و همچنین ذخیره منابع آب و کاهش هدر رفت حوزه های آبی اعم از سطحی و زیر زمینی می شود و با استفاده از تکنولوژی های جدید در صنعت کشاورزی و منابع طبیعی و انسانی موجود موجبات پیشرفت در بخش کشاورزی منطقه را نیز فراهم می کند.

شهرستان مریوان با جمعیت ۱۵۳ هزار نفری در غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و دارای ۷۱ واحد مرغداری صنعتی پرورش نیمچه گوشتی، یک واحد مرغداری تخم گذار و یک واحد مرغ مادر گوشتی است

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =