شمار جانباختگان کرونا در استان سمنان به ۸۲۵ نفر رسید

سمنان- ایرنا- ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در استان سمنان موجب فوت یک نفر شد و بر این اساس مجموع تعداد جانباختگان بیماری کووید ۱۹ در استان سمنان به ۸۲۵ نفر رسید. 

به گزارش ایرنا، کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان شامگاه پنجشنبه با ارائه آخرین آمار شیوع این ویروس در استان اعلام کرد: ۱۴۳ نفر به خاطر ابتلای قطعی به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان سمنان بستری هستند.

بنابر این گزارش، ۲۸ مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در استان سمنان از ظهر چهارشنبه تا ظهر امروز پنجشنبه شناسایی شد و مجموع آمار بیماران کووید ۱۹ در این استان از ابتدا تا به امروز به ۱۹ هزار و ۹۸۰ نفر رسید.

طبق اعلام این کمیته موارد بهبودی و ترخیص بیماران کووید ۱۹ در این استان به ۶ هزار و ۶۲۴ نفر رسید و ۱۳ هزار و ۶۶۰ نفر به صورت سرپایی در کل استان سمنان درمان شدند.  
در این گزارش آمده است که در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲ بیمار بهبود یافته و از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان نیز گفت: ۶ بیمار جدید مثبت با تشخیص قطعی ابتلا به کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در مناطق تحت پوشش این دانشگاه بستری شدند.

نوید دانائی درباره آخرین آمار شیوع بیماری کرونا ویروس بیان داشت: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون ١۴ هزار و ۶۵۰ مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده اند.

وی ابرازداشت: در ۲۴ ساعت گذشته (از۲۶الی ۲۷ آذر ماه امسال) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶ بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید۱۹ در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند و بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون به چهار هزار و ۹۲نفر رسیده است و ١٠ هزار و ۵۸۸بیمار نیز به صورت سرپایی شناسایی شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: خوشبختانه کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید۱۹ به سه هزار و ۴۳۶نفر رسید و از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون ۶۰۴ نفر فوت شدند.

شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر، سرخه، دامغان،گرمسار و آرادان مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان هستند.

 سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۲۱۲ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۳ هزار و ۹۵ نفر رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «سیما سادات لاری» روز پنجشنبه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۷ آذر ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی هفت هزار و ۴۵۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و هزار و ۱۴۷ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به یک میلیون و ۱۳۸ هزار و ۵۳۰ نفر رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha