دفتر تبلیغات اسلامی جلوه روشنفکری در حوزه علمیه است

قم-ایرنا- رییس قوه قضاییه با بیان اینکه معنای روشنفکری - بر خلاف تعبیر رسانه ها که هرکسی بیشتر جامعه را به سمت تفکر غربی سوق دهد روشنفکر می نامند - نیست، گفت: جلوه روشنفکری حوزه را می توان در دفتر تبلیغات اسلامی دید.

به گزارش روز پنجشنبه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی با حضور در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و آشنایی با دستاوردهای ۱۰ ساله این دفتر، اظهار کرد: آثار ارزشمندی در دفتر تبلیغات اسلامی تاکنون تهیه شده و این دفتر مساله محوری را به خوبی دنبال کرده و نقش بسزایی در حل مسائل داشته است.

ریس قوه قضاییه با بیان اینکه علما، دانشمندان و روحانیان خوش فکری در دفتر تبلیغات اسلامی هستند و مطالبی را که شاید دیگران به سرعت نبینند را رصد می کنند، گفت: در واقع این افراد مثل دیده بانی هستند که در دیده بانی به خوبی عمل کرده اند.

وی تاکید کرد: اقطاب دفتر تبلیغات اسلامی عمیقا به سراغ مسائل مهم و محوری رفته و شناسایی خوبی صورت گرفته است.

رییسی اظهار داشت: در بحث های فکری و اندیشه ای و هم در شناسایی انحرافات مکاتب مختلف و جریان های انحرافی و نوع پاسخگویی به شبهات و مصون سازی فکری جامعه اقدامات خوبی انجام شده است.

وی با بیان اینکه صیانت بخشی فکری جامعه امری بسیار مهم است خطاب به مدیران دفتر تبلیغات اسلامی گفت: کار شما، کار قضاوت و رسیدگی و پرونده ها را کم می کند و اگر باور افراد عمیق باشد، دچار انحرافات، جرم و برخورد با جرم نمی شوند.

وی تصریح کرد: نسبت به تولید علم نیز گام های خوبی در دفتر تبلیغات اسلامی برداشته شده و در عرصه های اصولی، حدیثی، تفسیری، فلسفی و غیره هم طرح های نو و ارزشمند ارائه شده که حوزه های علمیه باید با یک ساز و کار خوب این ها را پرورش دهند و استفاده کنند.

رییس قوه قضاییه افزود: به میزانی که در دفترتبلیغات اسلامی کار انجام داده اید، کارها معرفی نشده و خیلی از بزرگان حوزه و دانشگاه از این دستاوردها بی اطلاع هستند.

وی با بیان اینکه در مساله محوری سه نکته "مساله و شناخت"، "راهکار و تشخیص" و "اولویت ها" وجود دارد خاطرنشان کرد: شما اولویت هایی را اعلام کرده اید و حتما مسائلی هست که می تواند بررسی شود و در اولویت بعدی شماست که حائز اهمیت است و به آن ها نیز توجه کنید.

رییس قوه قضاییه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که دفتر تبلیغات اسلامی را نماد روشنفکری حوزه می دانند، گفت: امروز جلوه روشنفکری حوزه را می توان در دفتر تبلیغات اسلامی دید.

وی اضافه کرد: البته معنای روشنفکری بر خلاف تعبیر رسانه ها که هرکسی بیشتر جامعه را به سمت تفکر غربی سوق دهد روشنفکر می نامند، نیست.

رییسی افزود: روشنفکر یعنی کسی که جامعه را خوب بشناسد و مسائل را خوب تشخیص دهد و ایفای نقش کند که در دفتر تبلیغات اسلامی به این مسائل به خوبی توجه شده و دانش و بینش را بسیج کرده اند که مسائل را حل کنند و چهره های ارزشمند و اثرگذاری نیز دیده می شود.

در ابتدای این دیدار نیز حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و معاونان این دفتر به تشریح عملکرد ۱۰ ساله دفتر تبلیغات اسلامی و دستاوردهای مساله محوری این دفتر پرداختند.

 دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در بدو پیروزی انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام خمینی(ره) تشکیل گردید و از آغاز تاسیس در سال ۵۸ تاکنون با افزایش مستمر توانایی های خود و با ایفای نقش واسط میان حوزه های علمیه، نظام و نهادهای مردمی تلاش برای رفع نیازهای دینی و فرهنگی، جایگاه ویژه ای در میان سازمان های متولی فعالیت های فرهنگی کشور پیدا کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =