حمایت ناسا از راهبرد ملی آمریکا در مورد انرژی هسته ای در فضا

تهران – ایرنا – سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا (ناسا) اعلام کرد که از راهبرد ملی این کشور در زمینه انرژی هسته‌ای فضایی و پیش‌رانش حمایت می‌کند.

به گزارش امروز (پنجشنبه) ایرنا به نقل از تارنمای خبری ناسا، "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا دستورالعمل جدید سیاست فضایی این کشور را منتشر کرده که به ناسا در حضور پایدار روی ماه و ارسال فضانورد به مریخ کمک می کند.

ترامپ روز چهارشنبه دستورالعمل ششم سیاست فضایی، راهبرد ملی انرژی هسته ای در فضا و پیش‌رانش را صادر کرد.

این سند به توسعه و استفاده از نیروگاه های هسته ای فضایی در ماموریت های عمق فضا و اکتشافات ماه اشاره دارد.

این دستورالعمل، اهداف، اصول و یک نقشه راه حمایتی را ایجاد می کند که تعهد آمریکا در زمینه استفاده ایمن، موثر و مسئولانه از سیستم های راهبرد ملی انرژی هسته ای فضایی و پیش‌رانش را نشان می دهد.

در همین حال، «جیم بریدنستاین» مدیر ناسا اعلام کرد که ناسا از هدایت کاخ سفید بر برنامه آرتمیس این آژانس که شامل فرستادن اولین زن و مرد بعدی به ماه در سال ۲۰۲۴ است، حمایت می کند.

وی افزود: ما در ماه برای علوم جدید و ماموریت های انسانی عمیق تر در منظومه شمسی آماده خواهیم شد.   

مدیر ناسا تاکید کرد: دستورالعمل ششم سیاست فضایی، تلاش های ناسا برای ایجاد سیستم های مقرون به صرفه، ایمن و قابل اعتماد از جمله فناوری قادر به تامین عملیات های مداوم در سیارات دیگر و پیشبرد ماموریت های انسانی به مریخ در آینده را تقویت می کند.

در حمایت از این دستورالعمل، اولویت ناسا تکمیل و نمایش یک سیستم قدرت سطح شکافت در ماه است؛ این آژانس فضایی همچنین درحال پیشبرد قابلیت های پیشرانه الکتریکی هسته ای و حرارتی هسته ای است.  

پیشرانه هسته ای امکان اکتشاف قوی انسان در آن سوی ماه را فراهم می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =