استاندارخراسان شمالی: مشارکت همگان برای تکمیل موزه دفاع مقدس ضروری است

بجنورد - ایرنا - استاندار خراسان شمالی خواستار هم افزایی بیشتر دستگاه‌های اجرایی برای تکمیل مرحله اول موزه دفاع مقدس و افتتاح آن تا دهه فجر شد و گفت: اهمال کاری مدیران در این زمینه قابل قبول نیست.

محمدعلی شجاعی روز پنجشنبه در نشست باغ موزه دفاع مقدس استان اظهار داشت: ساختمان این باغ موزه باید تا دهه فجر به پایان برسد و همچنین محوطه و چیدمان ادوات جنگی آن نیز که قسمت اصلی کار است باید در این مدت آماده شود.

وی افزود: هم اینک تمامی دستگاه های مربوطه از جمله شهرداری و دستگاه های خدمات رسان از جمله شرکت آب و فاضلاب، گاز، برق و مخابرات در این خصوص به طور جدی وارد کار شوند و هر اقدامی که به آنان مربوط است،  انجام دهند و دنبال بند قانونی برای آن نباشند.

وی با بیان اینکه ساخت باغ موزه تنها مربوط به بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان نیست اظهار داشت: باغ موزه های سایر استان ها نیز اعتبار خاصی نداشته بلکه با هم افزایی دستگاه ها و مشارکت دسته جمعی آنان ایجاد شده اند.

استاندار خراسان شمالی گفت: برآورد کرده ایم که برای بهره برداری از این طرح ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که بخشی از این میزان اختصاص خواهد یافت.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی گفت: طبق نقشه ها باید ۶ هزار و ۳۰۰ متر زیربنا در باغ موزه این استان ایجاد شود که در مرحه اول ساختمانی به زیر بنای ۹۰۰ متر مربع ساخته شده است که تلاش خواهیم کرد تا دهه فجر آن را به بهره برداری برسانیم.

امیر سرتیپ محمد نجاتی با بیان اینکه این ساختمان در دو طبقه ایجاد شده است افزود: تاکنون ۷۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد اما محدودیت های مالی مانع پایان کار شده است.

وی افزود: برآورد شده بود که برای بهره برداری از این طرح ۶۹ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال اعتبار نیاز باشد که علاوه بر فضای ساختمان زیر ساخت های تاسیساتی برای کل مجموعه هم پیش بینی شده بود.

وی خواستار تامین اعتبار مورد نیاز و مشارکت دستگاه های خدمات رسان و همچنین شهرداری برای محوطه سازی آن شد.

ساخت باغ موزه دفاع مقدس خراسان شمالی از سال ۹۶ در زمینی با گستره ۱۲ هکتار در جنوب بجنورد و در مجموعه بوستان جنگلی دوبرار آغاز شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha