فرماندار همدان: ۸۳ درصد تعهد اشتغالزایی شهرستان محقق شده است

همدان _ ایرنا _ سرپرست فرمانداری شهرستان همدان گفت: تعهد ایجاد اشتغال دستگاه‌های اجرایی برای این شهرستان در سال جاری ۶ هزار و ۲۹۶ فرصت شغلی بوده که تاکنون ۸۳ درصد آن محقق شده که البته عملکرد برخی دستگاهها دراین زمینه ضعیف ارزیابی می شود..

به گزارش ایرنا، «محمد علی محمدی» روز پنجشنبه در جلسه مشترک کمیته برنامه ریزی و ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان همدان، افزود: با گذشت ۹ ماه از سال عملکرد برخی از دستگاههای متعهد شهرستان در زمینه ایجاد فرصت های شغلی موفق و قابل دفاع نیست که باید در مدت زمان باقیمانده تا پایان سال بصورت ویژه برای جبران آن تلاش و پیگیری شود.
وی با اشاره به اینکه میزان تعهد اشتغال شهرستان‌ها متناسب با جمعیت و ظرفیت های موجود است، اظهار داشت: یادآور شد: شهرستان همدان ظرفیت و توانمندی بالایی در حوزه اشتغالزایی دارد که استفاده حداکثری از این قابلیت ها موجب ایجاد فرصت های شغلی مولد و پایداری بیش از میزان تعهد شده خواهد شد.
سرپرست فرمانداری شهرستان همدان، اجرای قطار شهری همدان را پروژه ای مهم و موثر برای مرکز استان عنوان کرد و افزود: با پیگیری و عنایت ویژه استاندار و همچنین نماینده(حاجی بابایی) مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، قطار شهری همدان در ردیف بودجه پیشنهادی دولت قرار گرفته که امیدواریم ضمن تصویب در پروژهای ۱۴۰۰ همدان نیز گنجانده شود.
محمدی با تاکید بر لزوم توجه و پیگیری ویژه برای اجرای طرح ههای مهم تولیدی بخش کشاورزی، خاطرنشان کرد: مجتمع تولیدی یاس و گاوداری ۶ هزار راسی شستا در بخش قهاوند از جمله طرح‌های مهم شهرستان است که انتظار داریم با پیگیری دستگاههای اجرایی مسئول و همراهی سرمایه گذاران بخش خصوصی ، روند اجرای این پروژه ها تسریع شود.
سرپرست فرمانداری همدان ادامه داد: دو طرح تولیدی مرغ لاین و مرغ ۱۰۰ هزار قطعه ای تخم گذار نیز از جمله طرح های مهم شهرستان همدان است که بهره برداری هرچه سریعتر این طرح ها نیز نیازمند پیگیری جدی و موثر جهاد کشاورزی و بخشداران منطقه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =