۱۳۴ مددجوی بهزیستی خوی صاحب شغل شدند

ارومیه- ایرنا- رییس اداره بهزیستی خوی گفت: این اداره برای ۱۳۴ نفر از مددجویان زیرپوشش از جامعه هدف خود با پرداخت چهار میلیارد و ۷۱۰ میلیون ریال تسهیلات کم‌بهره، فرصت شغلی ایجاد کرده است.

کریم رحیم اوغلی روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این مبلغ ۸۳۰ میلیون ریال برای ۲۵ مددجوی بهزیستی تسهیلات کم بهره جهت ایجاد اشتغال و نیز رونق شغل پرداخت شده است.

وی افزود: از محل تبصره ۱۶۰ اعتبارات بانکی نیز، سه میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال اعتبار برای امسال اختصاص یافته است که از این مبلغ به‌صورت تسهیلات جهت اشتغال ۱۰۹ نفر در قالب مبالغ ۵۰۰ و ۳۰۰ میلیون ریالی تسهیلات پرداخت شده است.

رییس اداره بهزیستی خوی افزود: این تسهیلات بصورت قرض‌الحسنه با بهره کم بوده که برای ایجاد مشاغلی نظیر کسب و کار، کشاورزی، دامداری، مشاغل خانگی و غیره در اختیار مددجویان قرار گرفته است.

وی بیان کرد: اعتبارهای اشتغال‌زایی بهزیستی برای مددجویان در قالب پرداخت کمک‌های بلاعوض و بیمه‌پردازی در چارچوب بیمه‌های خویش‌فرمایی و کارفرمایی است.

"رحیم اوغلی"، اشتغال مددجویان را یکی از اولویت‌های اصلی بهزیستی برای استقلال فردی و خودکفایی مددجویان عنوان کرد و افزود: این اداره به منظور ایجاد اشتغال پایدار مددجویان در کنار پرداخت تسهیلات، آموزش‌های شغلی را نیز از طریق تفاهم‌نامه با مرکز آموزش فنی و حرفه ای به‌صورت رایگان به مددجویان ارائه می‌کند.

وی اظهار کرد: جامعه هدف این نهاد، معلولان، زنان سرپرست خانوار، افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی، کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست است.

وی افزود: هدف نهایی ما بازتوانی مددجویان با ارایه خدماتی همچون مستمری، ارایه تسهیلات، تثبیت شغلی و مسکن است تا به احصای مشکلات آنها پرداخته و آنان را به بازتوانی برسانیم.

به گزارش ایرنا، بهزیستی یکی از نهادهای حمایتی در کشور است که در کنار کمیته امداد و دیگر نهادهای بخش خصوصی، به کمک خانواده‌های نیازمند اهتمام دارد.

کمک به معلولان، خانواده‌های دارای سالمند، مراکز شبه خانواده و بانوان، دختران و کودکان در معرض خطر از دیگر وظایف این نهاد به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =