آغاز واکسیناسیون سراسری اتحادیه اروپا  پیش از پایان ۲۰۲۰

تهران - ایرنا- رئیس کمیسیون اروپا اعلام کرد که همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا قصد دارند واکسیناسیون کرونا را از ۲۷ دسامبر/ ۷ دی/ آغاز کنند.

به گزارش روز پنجشنبه  ایرنا از شبکه بی اف ام تی وی فرانسه؛ "اورسولا فون درلاین"تاکید کرد که همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا قصد دارند واکسیناسیون کرونا را از ۲۷ دسامبر/ ۷ دی/ آغاز کنند.

 برخی از کشورها از جمله انگلیس، ایالات متحده و کانادا کمپین واکسیناسیون کرونای خود را آغاز کرده اند، اما به گفته نخست وزیر فرانسه، اولین دوزهای واکسن فایزر بیون تک Pfizer / BioNTech در اواخر دسامبر به گروه های آسیب پذیر تزریق می شود؛ این در حالی است کاخ الیزه امروز (پنجشنبه) در بیانیه ای از مثبت شدن تست کرونا امانوئل مکرون رئیس جمهوری این کشور و ابتلای وی به بیماری کووید-۱۹ خبر داد.

سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه شب در مورد احیای بیشتر بیماری کووید ۱۹ در اوایل سال ۲۰۲۱ هشدار داد و اعلام کرد که انتقال ویروس کرونا در اروپا همچنان گسترده و شدید است.

براساس بیانیه منتشره از سوی این سازمان بین المللی، در هفته ها و ماه های اول سال ۲۰۲۱ خطر احیای مجدد (ویروس کرونا) وجود دارد و اگر بخواهیم در جلوگیری از آن موفق شویم، باید همکاری کنیم.

سازمان جهانی بهداشت در اروپا همچنین از عموم مردم خواست اهمیت تصمیمات خود را دست کم نگیرند و اقدامات احتیاطی بیشتری را انجام دهند زیرا بسیاری برای گردهم آمدن در روزهای تعطیلات آماده می شوند.

در بیانیه سازمان جهانی بهداشت به اروپا توصیه شده در صورت امکان برگزاری جشن های آخر سال در محیط بیرون برگزار شود و شرکت کنندگان در این مراسم با رعایت ها از ماسک استفاده کرده و فاصله اجتماعی را حفظ کنند.

روزنامه فرانسوی اوئست فرانس نیز گزارش داده است که براساس مطالعات انجام شده نزدیک به یک چهارم جمعیت جهان حداقل تا سال ۲۰۲۲ به واکسن کرونا دسترسی نخواهند داشت، چراکه کشورهای ثروتمند با جمعیتی  کمتر از ۱۵ در صد در جهان، ۵۱ درصد از دوزهای اطمینان بخش ترین واکسن های کرونا را ذخیره سازی کرده اند.

بر اساس آخرین آمار منتشره وب سایت وردمیترز؛ بیش از ۷۴ میلیون و ۶۳۵ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند و بیش از یک میلیون و ۶۵۷ هزار نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

یک سال پیش در چنین روزهایی یعنی اواسط ماه دسامبر۲۰۱۹ (اواخر آذر ۹۸) بود که وجود ویروس کرونا در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در۳۰دسامبر(۹دی) بصورت رسمی شیوع ویروس کرونا و بیماری کووید-۱۹ را اعلام کرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha