امکان افزودن دوران سربازی به سابقه بیمه وجود دارد

ایلام - ایرنا - مدیر کل تامین اجتماعی ایلام گفت: بیمه‌شدگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی که بر مبنای حداقل حقوق لیست ارسال می‌کنند، می‌توانند با پرداخت ماهی ۱۳۴ هزار تومان و به صورت غیرحضوری دوران خدمت سربازی خود را به سوابق بیمه اضافه نمایند.

 به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل تامین اجتماعی ایلام، سهیلا ملکشاهی روز پنجشنبه اظهار داشت: با پرداخت احتساب دوران سربازی به عنوان سابقه بیمه‌شدگان، دیگر نیازی به حضور شخص بیمه‌شده نیست و مخاطبان می‌توانند با بهره‌گیری از طرح ۳۰۷۰ از هر نقطه ایران و در هر زمان با ورود به سامانه و احتساب دوران سربازی از طریق تبادل اطلاعات با سازمان نظام وظیفه و با داشتن  کارت پایان خدمت به صورت غیرحضوری اقدام نمایند.

وی در خصوص نحوه محاسبه احتساب دوران سربازی افزود: دوران سربازی بر اساس قانون تنها با پرداخت سهم بیمه‌شده به میزان هفت درصد و بر مبنای لیست ارسالی محاسبه می‌شود.

ملکشاهی تاکید کرد: چنانچه بر مبنای ۳۰ درصد احتساب سوابق سربازی محاسبه شود، بیمه‌شده باید بیش از ۱۳ میلیون تومان پرداخت نماید که بر اساس قانون و از سوی دولت و سازمان تامین اجتماعی ۲۳ درصد پرداخت می‌شود.

مدیرکل تامین اجتماعی ایلام یادآور شد: احتساب سابقه دوران سربازی به میزان پرداختی لیست ارسالی از سوی کارفرما می‌باشد که اگر مبنای لیست ارسالی حداقلی بیمه‌شدگان را در نظر بگیریم، کل میزان پرداختی احتساب دوران سربازی برابر با سه میلیون و ۲۹۵ هزار تومان است که این مبلغ در ۲۴ قسط قابل پرداخت است.

ملکشاهی با بیان اینکه سقف محاسبه احتساب سابقه سربازی ۲۴ ماه است، گفت: اجرای طرح ۳۰۷۰ تحولی بزرگ در سطح تامین اجتماعی و جامعه مخاطبان است و پس از اجرای طرح ساماندهی سوابق، این طرح و در شرایط دشوار کرونایی می‌تواند منشا بسیاری از تحولات باشد.

مدیر کل تامین اجتماعی استان ایلام تاکید کرد: سازمان تامین اجتماعی در راستای بهبود کیفیت، سهولت دسترسی و ارتقای خدمات بیمه‌ای و درمانی تا بهمن ماه سال جاری دوشنبه‌های هر هفته یک یا چند فرایند ارائه خدمات و در مجموع ۳۰ خدمت که به صورت غیرحضوری شده است، رونمایی می‌کند.

وی افزود: پس از اجرای کامل این پروژه سالانه تا ۷۰ میلیون بار مراجعه حضوری به واحدهای اجرائی تامین اجتماعی کاسته خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha