دولت انگلیس غافل از آسیب دیدگان کرونا؛ یونیسف وارد عمل شد

تهران - ایرنا- صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) برای نخستین بار به هزار و ۸۰۰ خانوار آسیب دیده از بحران شیوع کرونا در انگلیس کمک های مالی اعطا کرد؛ امری که دولت بریتانیا را به دلیل غفلت از آسیب دیدگان بحران کرونا به خصوص کودکان دچار سوء تغذیه، با انتقادات شدیدی مواجه ساخته است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، خبرگزاری فرانسه گزارش داد که صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) برای نخستین بار به هزار و ۸۰۰ خانوار آسیب دیده از بحران شیوع کرونا در انگلیس، کمک های مالی اعطا کرد؛ امری که دولت بریتانیا را با انتقادات شدیدی مواجه ساخت.

روزنامه فرانسوی لوموند نیز نوشت: این نخستین بار است که این آژانس امدادرسان سازمان ملل متحد در کمپین تغذیه کودکان بحران زده از کووید ۱۹ در انگلیس مشارکت داشته و خشم عمومی را علیه دولت برانگیخته است.

خبرگزاری فرانسه افزود: حزب کارگر بریتانیا،  کمک های مالی یونیسف به هزار و ۸۰۰ خانوار دچار سوء تغذیه به دلیل پیامدهای اقتصادی شیوع کرونا را "شرم آور" دانست.

لوموند به نقل از آنجلا راینر/ Angela Rayner. از رهبران این حزب تصریح کرد: ما هرگز نباید به اینجا می رسیدیم؛ کودکان ما نباید به انجمن های بشردوستانه ای وابسته باشند که در مناطق جنگی و آسیب دیده از بلایای طبیعی فعالیت می کنند.

به گزارش این رسانه فرانسوی؛ دولت بوریس جانسون، نخست وزیر محافظه کار انگلیس، پیش از این نیز به دلیل خودداری از ارائه وعده های غذایی رایگان به فقیرترین کودکان در بحبوحه شیوع کرونا، با انتقاداتی روبرو شده بوده است.

یونیسف پیشتر اعلام کرده بود پس از جنگ جهانی دوم، همه گیری کووید ۱۹ وخیم ترین ترین بحرانی است که به کودکان در سراسر جهان آسیب وارد کرده است.

لوموند به نقل از آنا کتلی/Anna Kettley، مدیر برنامه غذایی یونیسف بیان کرد برای مقابله با سوء تغذیه کودکان، یک راه حل طولانی مدت لازم است تا هیچ کودکی گرسنه نماند.

بر اساس آخرین آمار منتشره از سوی وب سایت ورد میترز؛ انگلیس با یک میلیون و ۹۱۳  هزار مبتلایان به کووید ۱۹ و بیش از ۶۵ هزار جان باخته ناشی از آن، در رتبه هفتم کشورهای جهان و رتبه سوم اروپا قرار دارد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha