"انتقام حتمی است" در صدر شبکه های اجتماعی عراق

بغداد – ایرنا – کاربران عراقی برای تاکید بر حتمی بودن گرفتن انتقام خون شهیدان سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» دو هشتگ "الثائر _ حتمی" (انتقام حتمی است) و «الرد _ القاسمی» (پاسخ سخت) را در شبکه های اجتماعی راه اندازی کردند که اولین هشتگ ترند شد و دومین هشتگ جزء پربازدیدترین ها قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، کاربران عراقی با انتشار تصاویر مختلفی از فرماندهان شهید حاح قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس تاکید کردند که انتقام خون این شهیدان به طور حتم از آمریکا و خیانتکاران گرفته خواهد شد.

آنها همچنین گزیده ای از وصیت نامه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را به زبان عربی منتشر کردند.

تعدادی از کاربران عراقی نیز اشعاری را در ستایش از فرماندهان شهید سلیمانی و المهندس منتشر کردند و نوشتند که خون مجاهدان مقاومت در هم آمیخته است.

آنها تاکید کردند که خون های ریخته شده در جاده فرودگاه بغداد (محل ترور فرماندهان شهید) برای ما بسیار ارزشمند است و تا اخراج آخرین نظامی آمریکا از خاورمیانه از پای نخواهیم نشست.

کاربران عراقی در توییت های خود با انتشار تصاویری از صحنه های نبرد فرماندهان شهید و نیروهای مقاومت گفتند که تا گرفتن انتقام خون شهیدان فرمانده از پای نخواهند نشست.

این کاربران همچنین از کمک های جمهوری اسلامی ایران به عراق در نبرد با تروریسم و حامیان آن تقدیر کردند.

کاربری به نام «مشتاق مشتاق» در توییت خود نوشت: در دل هر شهروند غیور عراقی شعله گرفتن انتقام خون فرماندهان شهید روشن است.

کاربر دیگری نیز به نام « Firas_Tareq» نیز در توییت خود تاکید کرد: ما خون هر شهیدی را که در سرزمین امام حسین علیه السلام ریخته شد، خواهیم گرفت و انشاء الله وفادار آنها خواهیم بود.

«روح الله» دیگر کاربر عراقی بود که در توییت خود از پاسخی کوبنده خبر داد و نوشت: پاسخ ما کوبنده خواهد بود؛ این وعده مقاومت است.

کاربر عراقی دیگر به نام «عابد» نیز در توییت خود نوشت: از همه گروههای مقاومت می خواهیم که انتقام خون فرماندهان شهید را بگیرند.

کاربری به نام « ahmed altae» نیز با انتشار تصویر سردار شهید سلیمانی نوشت: ما کمک جمهوری اسلامی ایران را که به ما با تجهیزات و سلاح و بهترین فرماندهان نظامی و در صدر آنها حاج قاسم سلیمانی یاری رساند، هرگز فراموش نخواهیم کرد.

«ghadeer _thamer۹۹» دیگر کاربر عراقی بود که با انتشار پوستری از پیوند عمیق ملت های ایران و عراق نوشت: "زمین را زیر پای شما به لرزه در خواهیم آورد؛ همانطور که قاسم و المهندس انجام دادند؛ همه ما سربازان مقاومت هستیم. "

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه ۸ نفر دیگر از یارانشان بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و با شلیک راکت از پهپادهای ارتش این کشور، به شهادت رسیدند.

در پیامد مقدماتی این اقدام تروریستی کاخ سفید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه چندین فروند موشک بالستیک را به سمت پایگاه آمریکایی «عین‌الاسد» در استان «الانبار» عراق شلیک کرد.

در پی این موشک باران، پنتاگون در چندین مرحله و به صورت تدریجی اعلام کرد که تعداد ۱۱۰ نفر از نیروهای آمریکایی حاضر در پایگاه عین الاسد دچار آسیب مغزی شده و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

این جنایت پلید آمریکا علیه فرماندهان شهید سلیمانی و المهندس باعث شد که نمایندگان منتخب مردم عراق در پارلمان این کشور مصوبه اخراج نیروهای بیگانه از کشورشان را تصویب کنند تا مرحله دیگری از مبارزه مردم عراق علیه اشغالگری آمریکا آغاز شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

سرخط اخبار جهان