مجتمع پتروشیمی هگمتانه در روزهای آینده به صورت رسمی بهره‌برداری می‌شود

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: مجتمع بزرگ تولیدی «پتروشیمی هگمتانه» به عنوان یکی از طرح های مهم اقتصادی استان در راستای تحقق شعار «جهش تولید» ظرف چند روز آینده به صورت رسمی به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش ایرنا، «سیدسعید شاهرخی» روز پنجشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و اقتصاد مقاومتی استان همدان، افزود: برای تکمیل پروژه و فراهم کردن زمینه راه اندازی و بهره برداری رسمی از این پروژه بزرگ اقتصادی، تلاش بی وقفه و شبانه روزی را در طول یکسال گذشته شاهد بودیم چراکه بهره برداری از این پروژه عظیم نقش مهمی در رشد و توسعه اقتصادی پایدار و همه جانبه استان همدان دارد.
وی اظهار داشت: بهره برداری آزمایشی از مجتمع پتروشیمی هگمتانه از ماههای گذشته آغار شده که با بهره برداری رسمی، این مجتمع بزرگ اقتصادی وارد مدار تولید در کشور می شود. 

استاندار همدان افزود: پتروشیمی هگمتانه در حالی پس از ۱۲ سال و در اوج تحریم ها به بهره برداری می رسد که  محصول تولیدی آن در کشور بی نظیر است.

شاهرخی تاکید کرد: با تفاهم‌نامه منعقد شده میان استانداری همدان و وزارت نیرو، مقرر شده که بیش از یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای تامین برق واحدهای تولیدی استان سرمایه گذاری ‌شود.

وی تصریح کرد: مجوز ساخت نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در شهرستان ملایر نیز صادر شده که و امیدواریم بتوانیم در مدت کوتاه اجرای این پروژه را عملیاتی کنیم.
استاندار همدان در ادامه با اشاره به لایحه بودجه ۱۴۰۰ کل کشور، گفت: با پیگیری انجام شده سهم اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی استان در بودجه سال آینده ۵۶ درصد افزایش یافته است.
وی افزود: همچنین در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، طرح‌ها و پروژه های جدیدی برای استان همدان تعریف شده که نتایج درخشان این اقدامات در سال آینده نمایان می شود.

استاندار همدان تاکید کرد: ضریب افزایش اعتبارات استان همدان در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ قابل توجه است و در این لایحه ۲۵ درصد حقوق کارمندان دستگاه‌های اجرایی نیز افزایش می‌یابد.

شاهرخی تصریح کرد: در رابطه با نرخ بیکاری، استان همدان کمترین میزان بیکاری و رتبه نخست ۳۱ استان کشور را دارد که البته همچنان برای ریشه کنی معضل بیکاری و به صفر رساندن نرخ آن در استان تلاش می کنیم.

وی اظهار داشت: امسال در حوزه سرمایه‌گذاری همچون سال گذشته عملکرد مجموعه مدیریت اجرایی استان همدان موفق بوده و تا کنون بیش از پنج هزار میلیارد تومان در بخش های مختلف سرمایه گذاری شده است.

استاندار همدان ادامه داد: از این میزان سرمایه گذاری، ۲ هزار و  ۱۰۰میلیارد تومان آن آورده بانکی، ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان آورده مردمی و ۷۰۰ میلیارد تومان نیز تسهیلات بانکی بوده است.

وی با اشاره به اینکه معاون اول رئیس جمهوری در این هفته ۲ بار به صورت رسمی از تلاش های انجام شده در استان همدان تقدیر و تشکر کرده و از مجموعه مدیریت اجرایی استان قدردانی کردند، افزود: در حوزه اقتصاد مقاومتی، استان همدان همواره رتبه نخست کشور را کسب کرده است.

شاهرخی با اشاره به دستاوردهای استان همدان در حوزه پژوهش نیز چشمگیر و قابل توجه است، گفت: استان همدان یک هزار و ۴۵۰ استاد برجسته علمی دارد که در مجموع ۶۸ هزار دانشجو در دانشگاه های استان تحصیل می کنند که از این تعداد بیش از ۱۴ هزار دانشجو درحال فراگیری تحصیلات تکمیلی هستند.

استاندار همدان تاکید کرد: در طرح شهید سلیمانی با همکاری مشترک مجموعه وزارت بهداشت و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اقدامات بسیار خوبی در راستای مهار همه گیری کرونادر استان همدان انجام شده است.

وی افزود: همکاری خوب و موثر مردم، دستگاه های اجرایی و به ویژه تلاش کادر درمان و دانشگاه علوم پزشکی استان در مهار موج سوم کرونا قابل تقدیر است به نحوی که با یک حرکت جمعی و رعایت ۹۰ در صدی پروتکل های بهداشتی توانستیم موج سوم همه گیری ویروس را به خوبی در استان کنترل کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha