عملیات تمرینی اصلاح ولتاژ شبکه و روشنایی معابر استان مرکزی آغاز شد

اراک - ایرنا - عملیات تمرینی اصلاح ولتاژ شبکه و روشنایی معابر استان مرکزی روز پنجشنبه به صورت همزمان با سراسر کشور در مناطق مختلف آغاز شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی در حاشیه برگزاری این عملیات تمرینی به خبرنگار ایرنا، گفت: این عملیات تمرینی با هدف استاندارد سازی و پایش ولتاژ و تعدیل روشنایی معابر به مدت ۲ روز در شهرهای مختلف برگزار می‌شود.

«محمد اله داد» افزود:  ۳۳ تیم عملیاتی و ۱۲۵ نیروی فنی و اجرایی با ۴۶ دستگاه خودرو سبک عملیاتی و خودرو سنگین در شهرستان‌های اراک، ساوه، فراهان، خمین، خنداب و زرندیه در این عملیات تمرینی  حضور دارند.

وی بیان کرد: کاهش شعاع تغذیه شبکه با ایجاد پست جدید، افزایش سطح مقطع با تبدیل سیم به کابل، باز آرایی شبکه و متعادل سازی بار، جابجایی پست به مرکز ثقل بار و خازن گذاری در شبکه و تعدیل روشنایی معابر به منظور مدیریت مصرف انرژی از جمله دستاوردهای این عملیات تمرینی است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی ادامه داد: پیش‌بینی شده در راستای اجرای این عملیات تمرینی، حدود ۱۰کیلومتر شبکه سیمی به کابل خودنگهدار تبدیل شود، برای بیش از یک‌هزار مشترک اصلاح ولتاژ صورت گیرد، یک دستگاه ترانسفورماتور ایجاد و یک دستگاه ترانسفورماتور به مرکز ثقل بار انتقال یابد. 
اله‌داد عنوان کرد: افزایش آمادگی تیم‌های اجرایی، بالا بردن روحیه کار گروهی، مقاوم سازی شبکه و مدیریت مصرف برق از دیگر دستاوردهای این عملیات تمرینی است.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان و جمعیتی بالغ بر یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر، دارای بیش از ۷۴۰ هزار مشترک برق است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها