۹۳۰ کیلومتر از مسیرهای استان تهران برف‌روبی شد

تهران_ ایرنا_ معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران از برف روبی ۹۳۰ کیلومتری مسیرهای درگیر برف این استان خبر داد.

عادل مصدقی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: از عصر روز گذشته تا ساعات بامداد در مسیرهای کوهستانی شاهد بارش برف بودیم که در مسیرهای هراز محدوده امامزاده هاشم (ع) و آزاد راه تهران_ شمال این بارش ها بیشتر بود.

وی افزود: همزمان با این بارش ها عملیات برف روبی با همکاری ۱۵۰ راهدار و ۸۲ دستگاه خودرو برف روب انجام شد.

معاون راهداری استان تهران ادامه داد: در این مدت برای جلوگیری از لغزندگی مسیرها ۳۸۵ تن شن و نمک توسط راهداران مصرف شد.

به گفته وی، شب گذشته تمامی مسیرهای استان تهران درگیر بارش برف و باران شد که با تلاش عوامل راهداری هیچ مسیر روستایی و شهری این استان مسدود نشد.

مصدقی از تلاش های خستگی ناپذیر راهداران تشکر کرد و گفت: راهداران تا پایان فصل سرما در کلیه مسیرها به ویژه مسیرهای کوهستانی مستقر هستند و از مردم می خواهیم برای حفظ ایمنی خود حتما در سفر به مناطق برف گیر خودروهای خود را به زنجیر چرخ مجهز کنند.

وی درباره وضعیت جوی و ترافیکی در استان تهران نیز گفت: هم اکنون هیچ سامانه بارشی در این استان فعال نیست و تردد خودروها نیز بصورت روان و عادی در جریان است.

معاون راهداری استان تهران همچنین به مردم توصیه کرد جهت اطلاع از آخرین وضعیت ترافیکی و جوی در کلیه مسیرهای کشور به سامانه ۱۴۱ تماس حاصل کنند.

به گزارش ایرنا، استان تهران دارای ۳ هزار کیلومتر مسیر روستایی و شهری است که بیشتر این مسیرها بصورت بزرگراهی و آزاد راهی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =