۲۷ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۱۹
کد خبرنگار: 2457
کد خبر: 84151597
۰ نفر

برچسب‌ها

تاکید وزیر خارجه عراق بر گفت وگو برای حل بحرانها

بغداد – ایرنا- وزیر خارجه عراق بر سیاست کشورش مبنی بر گفت وگو، هماهنگی و پایبندی به منافع مشترک به عنوان راه حل بحران ها تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، در بیانیه امروز وزارت خارجه عراق آمده است که «فواد حسین» وزیر خارجه عراق در جریان دیدار شماری از سفرا و روسای هیات های دیپلماتیک عربی مقیم ترکیه با وی که با حضور «حسن الجنابی» سفیر و پرسنل سفارت عراق در آنکارا برگزار شد، مهمترین چالش های پیش روی عراق در همه زمینه ها و دیدگاه دولت عراق برای حل و فصل آنها را تشریح کرد.

وی تاکید کرد: سیاست عراق مبتنی بر گفت وگو و هماهنگی و پایبندی به منافع مشترک به عنوان راههای حل بحران ها است.

براساس بیانیه وزارت خارجه عراق، فواد حسین در این دیدار به نقطه نظرات حاضران در راستای فعالیت مشترک عربی و نقش مورد نظر عراق و بازیابی این نقش در همه سطوح گوش فرا داد و حاضران نیز از پیروزی  عراقی ها در مقابله با باندهای افراطی و تکفیری داعش ستایش کردند.

حاضران همچنین بر وحدت موضع درباره مهمترین مسائل کشورشان که در ارتباط با عراق است، تاکید کرده و خواهان تحقق بیشتر منافع مشترک در راستای خدمت به همه طرفها شدند.

«فواد حسین» وزیر خارجه عراق سه شنبه شب برای تهیه مقدمات سفر الکاظمی رهسپار آنکارا شد و روز چهارشنبه با «مولود چاوش اوغلو» همتای ترکیه ای خود درباره روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای بحث و تبادل نظر کرد.

نخست وزیر عراق صبح امروز (پنجشنبه) در صدر هیاتی برای دیدار با مقامات بلندپایه ترکیه رهسپار آنکارا شد.

«حسن الجنابی» سفیر عراق در ترکیه نیز یکشنبه گذشته گفته بود که پرونده‌های روابط دوجانبه دشوار است، اما دو هیات در مورد آنها با هدف یافتن راه حل و تداوم گفت وگو از طریق کمیته‌ها و کارشناسان فنی، در زمینه امنیت، ثبات، تروریسم و ‌تعقیب افراد مورد پیگرد قانونی یا پرونده‌های انرژی، مالی، مرزها، آب و سایر پرونده‌ها بحث خواهند کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =