نمایش‌های برتر سی و دومین جشنواره تئاتر آذربایجان‌غربی معرفی شدند

ارومیه- ایرنا- ۲ اثر "وقتی زنجره‌ها شیهه می کشند" و "معصوم مرده" از ارومیه به عنوان ۲ نمایش برگزیده سی و دومین جشنواره تئاتر آذربایجان غربی معرفی و راهی جشنواره بین المللی تئاتر فجر شدند.

دبیر سی و دومین جشنواره تئاتر و رییس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان‌غربی روز پنجشنبه در این خصوص به خبرنگاران گفت: ۹ اثر به بخش رقابتی این جشنواره راه یافت که چهار اثر از آنها از مرکز استان، ارومیه و پنج اثر دیگر از شهرستان های میاندوآب، بوکان، نقده و شاهین دژ در جنوب استان و شوط در شمال آذربایجان غربی بود.

امید خاکپور افزود: از بین این آثار، ۲ اثر به نام های "وقتی زنجره‌ها شیهه می کشند به نویسندگی محمود خسروپرست و کارگردانی علی پیروز نیا و همچنین "معصوم مرده" نوشته میثم فرهمندیان و به کارگردانی مرتضی نورپور به  جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شدند.

وی اضافه کرد: سی ودومین جشنواره تئاتر آذربایجان غربی از ۲۲ تا ۲۵ آذرماه سال جاری در ارومیه با رعایت پروتکل های بهداشتی و تنها با حضور داوران برگزار شد و در روز اختتامیه هم تنها کارگردانان گروه های منتخب حضور داشتند.

به گزارش ایرنا، در این دوره، "وقتی زنجره‌ها شیهه می‌کشند" نوشته محمود خسروپرست و کارگردانی علی پیروزنیا و مجید غلامی، "معصوم مرده" نوشته میثم فرهمندیان و کارگردانی مرتضی نورپور، "آواز سنگ ‌غمگین" به نویسندگی و کارگردانی پدرام رحمانی و "خوک" نوشته عدالت فرزانه و کارگردانی سیامک دنیر چهار اثر راه یافته از ارومیه به جشنواره استانی بود.

"سگ‌ها مادرت را می‌خورند" نوشته میثم فرهمندیان و کارگردانی کاوه محمدزاده از بوکان، "اندر احوالات جنگ‌های متقارن" نوشته مجید صالحی و کارگردانی رامین دانشمند از میاندوآب، "جن‌گیر" نوشته کوروش نریمانی و کارگردانی هوشنگ بابایی از شاهین‌دژ،"استرالیا" نوشته پیام لاریان و کارگردانی یاور علیپور از شوط‌ و "دربار" به نویسندگی و کارگردانی علی قبچاق از نقده آثار راه یافته دیگر شهرستان ها به این جشنواره بودند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha