۵۸ بیمار کرونایی در خمین از مراقبت طرح شهید سلیمانی بهره‌مند شدند

خمین - ایرنا - سرپرست معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خمین گفت: ۵۸ بیمار مبتلا به کرونا در این شهرستان تاکنون از مراقبت‌ها و خدمات ارایه شده در قالب طرح شهید سلیمانی برخوردار شدند.

دکتر « ابوذرصباغی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی از ابتدای آذر ماه در زادگاه امام راحل با فعالیت ۳۶ گروه کلید خورده است، افزود: در این  راستای هشت گروه مراقبتی و ۲۲ گروه حمایتی بسیج و ۶ گروه نظارتی از سوی هلال احمر در خمین تشکیل شده است.
سرپرست معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خمین گفت: طرح شهید سلیمانی در تمامی نقاط کشور به همت وزارت بهداشت و بسیج و با همکاری سایر دستگاه‌ها شروع شده و هدف از اجرای آن بیماریابی، جداسازی بیماران و ناقلان کرونا و آموزش مردم و مبتلایان است.
صباغی، تست گسترده، هدفمند و هوشمند، بیماریابی فعال، قرنطینه و رهگیری هوشمند و آموزش و اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی را از اهداف این طرح بیان کرد.
وی افزود: در جریان این طرح که در محله‌ها و بر مبنای «هر خانه یک پایگاه سلامت» بیماریابی می شود، پایش سلامت بیماران کووید ۱۹ از سوی گروه‌های مراقبتی انجام می‌شود.
سرپرست معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خمین اضافه کرد: به‌منظور انتقال بیماران بدحال به مرکز ۱۶ ساعته و بیمارستان یک دستگاه آمبولانس در اختیار مجریان طرح شهید سلمانی قرار گرفته است.

ویروس کرونا از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در همه جهان منتشر شد به‌طوری که سازمان بهداشت جهانی در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه‌گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت تا ظهر دیروز (۲۶ آذر ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی هفت هزار و ۶۰۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و هزار و ۱۵۷ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به یک میلیون و ۱۳۱ هزار و ۷۷ نفر رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha