باخ: المپیک توکیو تاریخی و ماندگار خواهد بود

تهران- ایرنا- برگزاری المپیک توکیو از نظر رییس کمیته بین‌المللی المپیک به عنوان یک اتفاق تاریخی ماندگار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، شیوع و پاندمی ویروس کرونا در سطح جهان موجب شد تا مسوولان کمیته بین‌المللی المپیک تصمیم به تعویق یکساله بزرگترین رویداد ورزشی جهان بگیرند. تصمیمی که موجب شد تا برخی نسبت به برگزاری آن در سال ۲۰۲۱ هم تردید داشته باشند. اما با این وجود روزنامه Nikkei ژاپن به نقل از «توماس باخ» نوشت: همیشه گفته‌ام که توکیو در تاریخ برگزاری بازی‌های المپیک بهترین شهری است که آماده‌سازی‌اش را طی می‌کند.

باخ در اظهارات خود تاکید داشته که المپیک (توکیو) تاریخی خواهد بود.

رئیس IOC افزود: نگاه‌مان به آینده و حل مشکلات پیش از شروع المپیک توکیو است. اطمینان دارم که تا پیش از شروع المپیک شرایط ویروس کرونا تغییر کند. هرچند برخی کشورهای جهان هم‌اکنون مشکل جدی با این بیماری دارند.

تقدیر باخ از شورای المپیک آسیا

«توماس باخ» در پیامی ویدیویی از شورای المپیک آسیا به عنوان «شرکای قابل اعتماد» جنبش المپیک تقدیر کرد.

وی تاکید کرد: آسیا با میزبانی ٢ دوره بعدی بازی‌های المپیک یعنی توکیو ۲۰۲۰ در تابستان و بازی‌های المپیک زمستانی پکن۲۰۲۲ و نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی ٢٠٢٢ در هانگژو در مرحله اصلی جهان ورزش قرار دارد. می‌خواهم از شرکای چینی و دوستانمان بخاطر تلاشی که برای موفقیت و ایمنی همزمان این بازی‌ها انجام می‌دهند تشکر کنم.

رییس کمیته بین‌المللی المپیک ادامه داد: در زمینه ارتقا ارزش‌های المپیک، اطمینان از ورزش ایمن و قرار دادن ورزش در خدمت جامعه همکاری می‌کنیم. جنبش المپیک می‌تواند بر این پایه‌های محکم بنا شود و سهم بزرگی در بهبود جهان پس از بحران جهانی ویروس کرونا داشته باشد.  

باخ با تاکید بر تلاش‌های میزبانان توکیو۲۰۲۰ اظهارداشت: «روحیه المپیک را اکنون احساس می‌کنید» و بازی‌های المپیک توکیو یک جشن همبستگی و مقاومت بشریت خواهد بود.

المپیک توکیو مردادماه سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد و پس از آن نیز بازی‌های پارالمپیک توکیو از شهریور ماه شروع می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha