کبودراهنگ رتبه دوم اشتغال استان همدان را به خود اختصاص داد

همدان _ ایرنا _ فرماندار کبودراهنگ گفت: این شهرستان در آذرماه سال جاری رتبه دوم اشتغال استان همدان را به خود اختصاص داده است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی فرمانداری کبودراهنگ حجت اله مهدوی در کارگروه اشتغال، سرمایه گذاری و اقتصاد مقاومتی افزود: در سال جاری از هزار و ۵۲۹ تعهد اشتغال، هزار و ۹۵۰ نفر تا ۲۶ آذر، در سامانه رصد اشتغال این شهرستان ثبت نام کرده اند.

وی ادامه داد: تاکنون ۴۶۴ طرح به ارزش هزار و ۲۵۰ میلیارد و۹۵۲ میلیون ریال از تبصره ۱۶ و ۱۸ به بانک های شهرستان معرفی شده است.

مهدوی اظهار داشت: از این میزان ۳۳۰ طرح به ارزش ۶۶۰ میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال عقد قرارداد و پرداخت شده است و همچنین برای ۵۸۶ نفر اشتغال ایجاد شده است.
 

طرح ملی توسعه مشاغل موجب توانمندسازی اقتصادی زنان می‌شود

فرماندار نهاوند در نشست کارآفرینی جهاد دانشگاهی و امور بانوان فرمانداری با بیان اینکه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی منجر به توانمندسازی اقتصادی زنان می شود افزود: اگر چه ما به‌ عنوان کارفرما در این طرح حضور داریم اما همکاران در فرمانداری‌ و بخشداری‌ها برای جذب افراد باید وقت بگذارند و در واقع یک کار همه جانبه انجام دهند چرا که در نهاوند ظرفیت خالی زیادی داریم.

مراد ناصری خاطرنشان کرد: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی که در راستای ساماندهی اشتغال بانوان تاثیرگذار است باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
 
وی موضوع اشتغال را خط قرمز تمام مدیرانی دانست که قصد خدمت به مردم را دارند و اظهار داشت: ظرفیت و سهم نهاوند از این طرح ۳۰۰ نفر مشخص شده که امیدواریم با استقبال بانوان و پیشرفت طرح در شهرستان سهم نهاوند را افزایش دهیم.

فرماندار نهاوند با ابراز امیدواری نسبت به افزایش ارتباطات میان دو مجموعه، عنوان کرد: امور بانوان ما از تمام ظرفیت‌های موجود در شهرستان برای تشویق و جذب افراد استفاده خواهد کرد.

ناصری توصیه کرد: از ظرفیت اداره کار، بهزیستی، کمیته امداد، صداوسیما و رسانه‌ها برای اطلاع‌رسانی بهتر و معرفی طرح استفاده بهینه شود.


۳۹۱ میلیارد ریال تسهیلات ازدواج در شهرستان اسدآباد پرداخت شد

فرماندار اسدآباد در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون به ۷۸۲ متقاضی وام ازدواج ۳۹۱ میلیارد ریال تسهیلات ازدواج پرداخت شده است.

سعید کتابی عنوان کرد: جوانان به عنوان موتور محرکه و سرمایه‌های مهم جامعه در زمینه اشتغال، معیشت و ازدواج باید با تمام توان حمایت شوند.

وی با تأکید بر نگاه ویژه به ورزش جوانان، افزود: تکمیل پروژه‌های ورزشی شهرستان برای بهره‌مندی جوانان باید در اولویت قرار گیرد ضمن اینکه فعال شدن هر چه بیشتر ورزش همگانی شهرستان توسط اداره ورزش و جوانان ضرورت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =