رانندگی با خودروهای پلاک مخدوش و ناخوانا جرم است

ایلام - ایرنا - رییس پلیس راه ایلام گفت: رانندگی با خودروهای پلاک مخدوش و ناخوانا جرم تلقی و برابر قانون با خاطیان برخورد خواهد شد.

سرهنگ رضا همتی زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آن دسته از رانندگانی که برای فرار از اعمال قانون پلاک‌های وسایل نقلیه خود را مخدوش می‌کنند تا دوربین‌ها نتوانند جریمه‌ای برای آنان ثبت کنند به منظور اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

وی افزود: برخی رانندگان پلاک های خودرو را با پاشیدن گل و لای، تغییر ارقام پلاک و پوشاندن پلاک با هر وسیله ممکن، مخدوش و ناخوانا می کنند که پلیس در صورت مشاهده بدون هیچ اغماضی با آنان برخورد قانونی خواهد کرد.

رییس پلیس راه استان ایلام یادآور شد: این افراد علاوه بر جریمه به مراجع قضایی معرفی شده و بر اساس نظر قاضی رسیدگی کننده پرونده به ۶ ماه تا یک سال حبس نیز محکوم خواهند شد که بهتر است رانندگان وسایل نقلیه به این موضوع آگاه باشند.

۲۰۰ دستگاه خودرو پلاک مخدوش در ایلام توقیف شدند

رییس پلیس راه ایلام گفت: در اجرای طرح محدودیت و ممنوعیت اعمال شده کرونایی، از ابتدای آبان ماه سال جاری، پلیس راه استان با استقرار ۳۶ واحد گشتی به صورت شبانه روزی مبادی ورودی و خروجی محورهای مواصلاتی استان را تحت نظارت و کنترل قرار داده است.

سرهنگ همتی زاده با بیان اینکه تاکنون ۲۰۰ خودرو پلاک مخدوش در سطح جاده های برون شهری استان شناسایی و اعمال قانون شده اند، افزود: رانندگان متخلف و هنجارشکن این خودروها با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

رییس پلیس راه ایلام یادآور شد: پلاک، هویت اصلی وسایل نقلیه و تنها ابزار شناسایی برای مالکان وسیله نقلیه محسوب شده و رانندگان نباید بخاطر فرار از اعمال قانون این هویت را مخدوش کنند.

سرهنگ همتی زاده اضافه کرد: دوربین های هوشمند ثابت ثبت تخلف، تصاویر رانندگان متخلف را براحتی ضبط کرده و هویت آنها را برای پلیس به راحتی محرز می کند.

وی گفت: طرح تشدید برخورد با خودروهای پلاک مخدوش در دستور کار قرار گرفته و ماموران پلیس راه استان اجازه چنین رفتار مجرمانه ای به متخلفان را نمی دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها