۲۷ آذر ۱۳۹۹، ۱۴:۰۲
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 84151200
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

محدودیت‌های جدید فعالیت تاکسی‌های اینترنتی در مهاباد اعلام شد

مهاباد- ایرنا- سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری مهاباد گفت: به منظور ساماندهی تاکسی‌های اینترنتی در این شهرستان، محدودیت‌های جدیدی برای فعالیت اینگونه تاکسی‌ها در این شهرستان اعمال شده است.

شیرکو نورانی روز پنج‌شنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هرگونه نصب علایم بر روی تاکسی‌های اینترنتی جهت سوارکردن مسافران در ایستگاه‌های تاکسی و جابه‌جایی مسافران بین راهی ممنوع بوده و با رانندگان متخلف طبق قانون برخورد خواهد شد.  

وی ادامه داد: مجوز فعالیت این تاکسی‌ها صرفا به صورت اینترنتی بوده و سازمان تاکسیرانی هیچ‌گونه تعهدی در قبال مسافرانی که بیی راهی از تاکسی‌های اینترنتی استفاده کنند، ندارد.

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری مهاباد اظهار داشت: هر روز گشت‌های مشترک با پلیس راهنمایی و رانندگی جهت برخورد با فعالیت تاکسی‌های خارج از دستورالعمل و ضوابط صادر شده حضور و با رانندگان متخلف برخورد خواهند کرد.

نورانی اضافه کرد: همچنین مقرر شده تمام تاکسی‌های اینترنتی مجوزدار از طریق عقد قرارداد با شهرداری منبعد زیر نظارت شهرداری و تاکسیرانی فعالیت خود را ادامه دهند.

وی با بیان اینکه رانندگان حق سوارکردن همزمان بیش از سه مسافر را ندارند، بیان کرد: شهروندان می‌توانند با مشاهده هرگونه تخلفی شکایت خود را به شماره تلفن ۴۲۲۳۳۰۰۰ واحد نظارت و بازرسی تاکسیرانی اعلام کنند.

وی در خصوص افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها نیز گفت: به منظور جبران افزایش قیمت لاستیک، روغن خودرو و سایر موارد مصرفی تاکسی، شهرداری مصوب افزایش قیمت نرخ کرایه تاکسی را در نظر گرفته که باید به تایید فرماندار شهرستان برسد.

 در شهر ۱۶۸ هزار نفری مهاباد در مجموع ۵۰۵ دستگاه تاکسی گردشی، ۱۵۸ تاکسی خطی، ۹۰ دستگاه ون، ۹۱۵ تاکسی تلفنی، ۴۲ دستگاه اتوبوس، ۱۲ میدل باس و ۶ مینی‌بوس فعالیت دارد.

الزام تاکسی‌های اینترنتی به اخذ مجوز از شهرداری با تمسک به برخی مستندات قانونی از سویی و غیرقانونی دانستن این اقدام شهرداری توسط دستگاه‌های نظارتی با استناد به قوانین کسب و کار فضای مجازی، فعالان این حوزه را سرگردان کرده به طوریکه هوز کشمکش در خصوص نحوه فعالیت آنها ادامه دارد.

دفتر نخستین تاکسی اینترنتی مهاباد با عنوان "ماکسیم" از سال ۱۳۹۷ راه‌اندازی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha