استاندار: فضای آموزشی در قم با تراکم دانش آموزی متناسب نیست

قم – ایرنا – استاندار قم با انتقاد از عدم تناسب فضاهای آموزشی با تعداد دانش آموزان نواحی مختلف استان گفت: افزایش سرانه فضاهای آموزشی در مناطق با تراکم جمعیت بیشتر ضروری است.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست روز چهارشنبه در ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان در سالن کرامت استانداری قم، با تاکید بر اهمیت تحقق عدالت آموزشی در سطح استان گفت: اخداث مدارس در مناطق مختلف باید متناسب با تراکم جمعیت آن منطقه باشد.

وی تاکید کرد: باید دستگاهای متولی در خصوص رفع موانع و پیش بینی لازم به منظور افزایش سرانه فضاهای آموزشی در مناطق با تراکم جمعیت بیشتر اقدام نمایند .

وی در ادامه ضمن گرامیداشت یاد شهید محسن فخری زاده دانشمند هسته ای و دفاعی کشورمان که در روزهای اخیر توسط گروه های تروریستی به شهادت رسید، اظهار کرد: این دانشمند بزرگ و برجسته، پرورش یافته مدارس قم بوده و باید تلاش کنیم تا در نظام آموزشی چنین افراد نخبه ای را پرورش دهیم.

استاندار قم در ادامه با تاکید بر ضرورت سازگاری نظام آموزش و پرورش با شرایط کرونا و پساکرونا افزود: بهنگام سازی و روزآمد نمودن شیوه های آموزشی باید در دستور کار مسئولان این نهاد باشد.

سرمست، عصر امروز را عصر دیجیتال دانست و تصریح کرد: باید با بهره گیری از  نظرات کارشناسان، رویکردهای صحیح جهت استفاده از منابع الکترونیکی اتخاذ شود.

استاندار قم در این جلسه از دانش آموزان برتر استان قم با اهدای لوح تقدیر قدردانی کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha