الحشدالشعبی:نتایج پرونده ترور فرماندهان شهید درزمان مناسب اعلام می شود

بغداد - ایرنا - معاون رئیس ستاد سازمان «الحشد الشعبی» عراق از اعلام نتایج مربوط به پرونده ترور فرماندهان شهید سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» در زمان مناسب خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه شبکه تلویزیونی « الإباء» عراق، «ابو علی الکوفی» معاون رئیس ستاد سازمان الحشد الشعبی عراق امروز (چهارشنبه) گفت: ما نتایج مربوط به هدف قرار دادن شهیدان حاج قاسم سلیمانی و المهندس در نزدیک فرودگاه بغداد را در زمان مناسب اعلام خواهیم کرد.

وی افزود: این پرونده پیچیده است و موانع و چالش‌هایی وجود دارد، اما امور در حال پیشرفت است و مشکلی نیست و ما در سطح این چالش‌ها و موانع هستیم.

الکوفی تصریح کرد: دشمن آمریکایی چنگ و دندان نشان داد و خود به ارتکاب این جنایت اعتراف کرد. ما باید حقیقت را برای مردم عراق نشان دهیم.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه ۸ نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و با شلیک از پهپادهای ارتش این کشور، به شهادت رسیدند.

در پیامد این اقدام تروریستی کاخ سفید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه چندین فروند موشک بالستیک را به سمت پایگاه آمریکایی «عین‌الاسد» در استان «الانبار» عراق شلیک کرد.

در پی این موشک باران، پنتاگون در چندین مرحله و به صورت تدریجی اعلام کرد که تعداد ۱۱۰ نفر از نیروهای آمریکایی حاضر در پایگاه عین الاسد دچار آسیب مغزی شده و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

این جنایت پلید آمریکا علیه فرماندهان شهید سلیمانی و المهندس باعث شد که نمایندگان منتخب مردم عراق در پارلمان این کشور مصوبه اخراج نیروهای بیگانه از کشورشان را تصویب کنند تا مرحله دیگری از مبارزه مردم عراق علیه اشغالگری آمریکا آغاز شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

سرخط اخبار جهان